SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Peníze a zdraví


Mohou peníze ovlivňovat zdraví, léčení nemocí?
Ano, mohou. Alespoň to mnoho lidí tvrdí. A vidím to také v běžné praxi.

Například pátráte po příčině, rádi byste si nechali udělat kompletní laboratorní testy.
Jenže je tu otázka, kdo ta vyšetření zaplatí.

- Pokud je má platit pojišťovna, bude to zvažováno a rozhodovat budou lékaři a specialisté.
- Když si to zaplatíte, lékaři je to jedno, na žádanku o vyšetření napíše: Pacient si vyšetření hradí sám. Laboratoř vyšetření bez problému provede.

Kdo má peníze, jezdí často do lázní, k léčebným pobytům u moře apod. Pacient závislý na pojišťovně musí čekat na poukaz. A lze jmenovat další situace, kdy peníze umožní snadnější postup.

Jiné situace
Nicméně jsou situace, kdy penize nepomohou. A je jich celá řada.
Každý člověk si buduje svou vlastní cestu k nemoci, je to individuální a peníze zde nehrají roli.

- Každý přichází na svět nahý, peníze nemá a ze světa odhází také bez peněz, jsou mu k ničemu.

- Každý si během života tvoří vlastní prioritu v tom, jakou roli budou peníze sehrávat v jeho životě.

Zrání
Člověk prožívá první část života pod dohledem rodičů. To oni jej vychovávají, živí a chrání.
V další etapě už přebírá odpovědnost za sebe sám a připravuje se na založení vlastní rodiny. V té době je sexuálně zralý, psychicky zralý, ale to samo nestačí k tomu, aby mohl zodpovědně o rodinu pečovat. Hovoříme nyní o tzv. sociální - ekonomické zralosti. Pokud není splněna podmínka ekonomické zralosti, často se to projeví i na zdraví. Existenční stresy jsou velmi silné - způsobí neléčitelné nemoci.

- V mladé rodině se to projeví na zdraví dětí.
Aby mohla fungovat rodina, matka je nucena nastoupit do práce, dítě umístit do školky. Místo toho, aby se starala o dítě, zajistila mu péči a jistotu, kterou může dávat jenom matka, dítě strádá psychicky a později i fyzicky, když jeho imunita selhává a dítě je často nemocné.
Bludný kruh ekonomické nepohody se prohlubuje.
Náklady na léčbu se zvyšují, stresy spojené s nemocností rostou.
Nemocnost dítěte se v takovém případě týká evidentně celé rodiny, hlavně její sociálně ekonomické nezralosti a nepřipravenosti. Rodina vznikla příliš brzy.

V další etapě života se ekonomika rodiny zlepší a stane se dostatečnou, ale
- za cenu přiliš velkého úsilí. Děti jsou již velké, navštěvují školu, a to je velká zátěž. Jeden z rodičů nebo oba rodiče pracují bez přestání, berou si další práci, aby děti udrželi na studiích. Péči o sebe odsouvají na vedlejší kolej. Takových příkladů bych mohl uvádět více a v různých variantách.

Dotyčný jedinec tedy dosáhl svého cíle, má peníze, hmotné statky, ale má podkopané zdraví a peníze, které tvrdě vydělal, nyní utrácí za své léčení. Má tedy výhodu, když má peníze a může si zaplatit laboratorní vyšetření, může jezdit do lázní…?

- Kapitola o sociálně ekonomické dospělosti je nevyhnutelnou součástí mozaiky související se zdravím a nemocí.

- Všichni členové rodiny se mají sejít, otevřeně probrat vzniklou situaci a společnými silami problém řešit. Nemoc jedné osoby v rodině se týká všech. Musí si stanovit rodinné priority, rozdělit si břímě, které je svírá. Navzájem se potřebují podepřít. Často je nutné přijmout opatření, sáhnout na rezervu, něčeho se zříci.

Pokud je rodina kompletní, je založena na dobrém základě lásky, pak tuto situaci zvládne.

Horší je, pokud je rodina nekompletní, projevují se vzájemné antipatie, dále pokud se přidají projevy alkoholizmu, závislosti apod. Léčba nemocí, které vznikají na tomto základu, nespočívá v podávání léků a není prioritně ani o penězích.


MUDr. P. Šácha


Doporučujeme

  KAQUN DROPS

  Probiotikum pro úplné obnovení střevní mikroflóry a posílení imunitního systému; - přírodní produkt, - potravní doplněk, - ur

  Zjistit více

  MAGNESIUM + B6 STAR

  potravní doplněk s postupným uvolňováním Hořčík se podílí na snížení míry únavy a vyčerpání. Podporuje elektrolytickou rov

  Zjistit více

  GELATINE STAR

  Želatina je přírodní směs bílkovin živočišného původu potřebná pro výživu kloubů a chrupavek. Želatina obsahuje cca. 15 % vody, 8

  Zjistit více

  ACAI COMPLEX STAR

  Euterpe jsou vysoké, většinou silně odnožující palmy se štíhlými kmeny, domácí v Jižní Americe a na Antilách. Z dužniny plodů se p

  Zjistit více

  NONI STAR

  NONI STAR obsahuje rostlinu Morinda citrifolia (NONI) z Havaje, která svými blahodárnými účinky pomáhá optimalizovat a posilovat funkce or

  Zjistit více

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbivita

Lékařská poradna
Symbivita © 2024