SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Nestačí jen užívat léky


Nestačí jen užívat léky, ale je potřeba nejprve pojmenovat cestu patologického procesu. To je téma, které chci v tomto článku probrat.

Dva příklady nemocí

“Léčím se na vysoký tlak krve a užívám na to léky. Mohu tyto léky nahradit přírodními prostředky?”

Vybral jsem tuto větu jako ukázku, jako reprezentativní vzorek častých dotazů, které přicházejí do naší poradny. Pacient použil termín “léčím se”. To tedy znamená, že má zdravotní problém, navštěvuje svého lékaře a on mu předepsal léky. Proč chce tedy pacient ordinované léky nahradit přírodními prostředky? Znamená to snad, že s léčbou není spokojen? Sice se léčí, ale problém stále přetrvává, jeho léčení nevede k uzdravení. Zastaví se pouze na udržování přijatelného stavu. A pacient se bojí, že mu jeho chemické léky budou časem způsobovat další nemoci. Proto hledá jiná řešení.

Jiný příklad
Nedávno jsem slyšel v rozhlase rozhovor, kde jen tak mimochodem jedna žena vyprávěla o svých problémech a řekla: “Víte, mně se rozpadají kosti z léků, které užívám na astma…” A s tímto faktem se smířila, bere to jako nutné zlo své léčby astmatu.

Úvaha
Jak máme tedy pacientovi pomoci přes internet? Máme mu prostě doporučit nějaký přírodní preparát? To je snadné. Jenže za nějaký čas to dopadne stejně, jen s tím rozdílem, že pacient napíše: Léčím se na vysoký tlak krve, na astma a užívám na to léky a přírodní prostředky… A zřejmě dodá, že to k vyléčení nevede.

Proč?
Léčení probíhá tak, že předepsané léčivo reaguje pouze na následek. Příčina vedoucí k patologii však pokračuje dále.

Otázky nad příčinami
Co je příčinou vysokého tlaku krve?
Existuje nějaká anatomická podstata na srdci, na cévách, nějaká vada, kterou musí srdce překonávat s větším tlakem?
Je problém v tom, že se do stěny cévní ukládá cholesterol, tím se omezuje pružnost cévy, a tak srdce musí zvýšit tlak?
Pochází vysoký tlak z ledvin? Z poškození glomerulů?
Nebo z nadledvinek, které produkují větší měrou katecholaminy, které pak bičují srdce k vysokému tlaku?
A co jiné příčiny - pití kávy, kouření, nedostatek spánku a jiné “civilizační” stresy?
A v případě astmatu, který je léčen kortikoidy a v důsledku toho má pacientka osteoporózu: Jaká je příčina jejího astmatu, proč musí užívat kortikoidy a být na nich závislá...?

Řešení podle příčin
Každá příčina se bude léčit jinak. Operací, řešením podstaty zánětu, podporou imunity, dietou, pohybem, uklidněním, změnou zaměstnání, ukončením kouření atd.

Léčivo tedy může být indikováno na začátku léčení, aby lék zabránil progresi účinku vysokého tlaku a aby vysoký tlak nepoškodil ledviny, mozek apod., aby se pacientka v případě astmatu neudusila, ale současně má být ošetřujícím lékařem popsána cesta patologie - a tato cesta se má narovnávat. Tak, aby tělo dokázalo samostatně a správně fungovat bez léku. Jedině komplexním způsobem lze totiž dosáhnout efektu. Kdo se domnívá, že se léčí, a má přitom na mysli užívání léků, pravidelné kontroly tlaku, či spirometrie u astmatu a kontrolní návštěvy u svého lékaře, je na omylu. Tímto způsobem se nemůže k vyléčení dopracovat.

Upozornění:
Pokud tento proces užívání léku, který není součástí komplexního procesu, probíhá dlouho, řádově několik let, pak dojde k závislosti na léku a jeho vysazení je pak dosti riskantní.

Ovšem pokud pacient splní podmínky a řeší svou patologickou cestu včas a komplexně, lze použít také přírodní prostředky, které mu přirozeněji pomohou vyrovnat se s problémem bez hrozby vedlejších účinků.

Závěr: Proces označený prohlášením “léčím se na vysoký tlak krve / na astma, užívám na to léky” není komplexní a nevede k vyléčení.

Zde jsem vybral téma vysokého tlaku a astmatu, ale princip platí pro všechny nemoci.

Pro konkrétní dotazy na dané téma je připravena poradna.


MUDr. P. ŠáchaDoporučujeme

  L-LYSINE

  Esenciální aminokyselina lysin je nutná k syntéze některých životně důležitých bílkovin. V mladém věku je nezbytná k růstu a údr

  Zjistit více

  UltiCare LT-99 Mini + B1C kruh

  - (UltiCare LT-99 Mini) - (BC1 okruh) Více informací

  Zjistit více

  CMF 20

  CMF je ideálně vyvážená kombinace vápníku, hořčíku, železa, minerálních látek, vitaminů a dalších přírodních látek, která na

  Zjistit více

  ALFALFA

  Doplněk stravy Tolice vojtěška pomáhá udržovat zdraví srdce, zlepšuje metabolismus a má příznivý vliv i na kvalitu vlasů a nehtů.

  Zjistit více

  Resveratrol Epigemic

  Srdce a cévy – to nejlepší z červeného vína Již několik desetiletí hovoří odborníci o tzv. francouzském paradoxu: Ačkoliv Franc

  Zjistit více

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbivita

Lékařská poradna
Symbivita © 2022