SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Svíravé bolesti v oblasti žaludku

Popisované zdravotní téma nemůže být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře, který vás zná.

 

Mnoho lidí trpí žaludečními potížemi, často mi o nich do poradny píší i mladí lidé. Mívají svíravé potíže, křeče; nedokážou se uvolnit ani ve volném čase. K tomu ještě přistoupí nezdravá strava, která často překračuje doporučené hodnoty tuků, oblíbené hranolky a jiná smažená jídla, grilovaná masa… Navíc se jídlo často ve spěchu hltá, namísto příjemného stolování v klidu a bez ohledu na hodiny. Pálí žáha, dostavuje se průjem, nadýmání, nucení k říhání. Ženy mají křeče i mimo menstruaci, ztrácejí chuť k jídlu. V e-mailové korespondenci vidím, že dotaz do poradny posílají po půlnoci, lze tedy předpokládat, že mají také problém se spánkem. Uvedené příznaky naznačují stresovou situaci.

 

Pomoc

Jídelníček je nutno obohatit potravou s hojností balastních látek, tj. zeleninou, ovocem, celozrnným chlebem, ovesnými vločkami, ale hlavně zastavit stres!

 

 

To je ze všeho nejdůležitější. Jde to? Nebo řeknete: „Nejsem si vědom(a), že bych byl(a) ve stresu“. Pak si sedněte a probírejte se prošlým časem, co se odehrálo, co vám stále „leží v žaludku“, co „nemůžete strávit“. Nyní samozřejmě nemám na mysli jídlo, ale nějakou prožitou událost, nepříjemný zážitek, který zůstal v mysli a svírá vám žaludek.

 

Spasmolytický účinek

Činnost trávení, funkci žaludku, peristaltiky střevní a ostatních orgánů řídí mozek pomocí neurovegetativního nervstva, centrum je v plexus solaris. To je právě ta oblast, kde se křeče objevují. Tuto regulaci nedokážeme běžně ovlivňovat svou vůlí. Můžete navštívit psychoanalytika a pokuste se problém odblokovat, jistě k tomu používá určité metody.

 

Prostředky, které mají spasmolytický účinek, zklidňují křečové stavy v břiše, napomáhají při nadýmání, při špatném trávení a působí povšechně protikřečově, též uklidňují psychický stav. Ovlivnění psychiky má též vliv na snižování překyselení žaludku a dvanácterníku a uklidnění zažívacích obtíží. Obecně se pro takové prostředky používá termín anti-stresové.

Vhodnou kombinací bylin, šetrnou originální přípravou a systémovým použitím mají celkově roborující vliv (organismus posilující) na celou oblast trávení a uklidnění psychiky. Obvykle bývá přítomen hypericin a hyperforin, což jsou biologicky aktivní komponenty třezalky tečkované (hypericum perforatum), blahodárně působící na psychickou tenzi a předcházející depresím či neurózám. Vzhledem k účinkům spasmolytickým má dobrý vliv i na příbuzné střevní obtíže a chronické problémy ledvin a horních dýchacích cest. Svým vlivem analgetickým uklidňuje akutní stavy při fyzických i psychických traumatech.

Ano, teď to zní jako reklama na nějaký prostředek, ale u mne to tak není. Sice jsem uvedl jako příklad účinek třezalky, ale to nejpodstatnější je učinit rozbor situace, pojmenovat ty faktory, které se podílejí na popsaných příznacích, a musí padnout zásadní rozhodnutí, které má za cíl přerušit působení takových patologických vlivů.

Je to alfa a omega, bez tohoto opatření se problém nevyřeší. Nějaký lék jen potíže zmírní, uvolní křeče, ale podstata problému běží dále a vede v budoucnu k rozvoji chronické nemoci.

A to přece nikdo nechce.

 

Konzultace je možná přes naši poradnu:

http://www.symbivita.cz/lekarska-poradna/

 

MUDr. P. Šácha

 

Doporučujeme

  Reishi red - 100 kapslí

  Lesklokorka lesklá „Císařova houba nesmrtelnosti“ Nutraceutikum - funkční doplněk stravy s vysokou biologickou aktivitou 100% čist

  Zjistit více

  H2 Probio

  OPTIMALIZOVANÁ KOMBINACE PROBIOTIK A PREBIOTIK V KONSORCIU PRODUKUJÍCÍM VODÍK Zacíleno na centrum imunitního systému Imunitní systé

  Zjistit více

  CIVILIZAČNÍ BALÍČEK

  SYMBI I 1 x + SYMBI II 2 x + HOMOCYSTEIN - HCY 1 x Název tohoto balíčku není náhodný. Vychází z požadavků dnešní doby, kdy pod vlive

  Zjistit více

  BIO CHLORELLA GREEN WAYS v tabletách

  Chlorella obsahuje širokou škálu biologicky aktivních látek. Je například jedním z nejbohatších zdrojů chlorofylu, jemuž vděčíme za

  Zjistit více

  DIALEG

  Nutraceutikum - funkční doplněk stravy s vysokou biologickou aktivitou 100% čisté = bez příměsí (barviv, konzervačních / protispékav

  Zjistit více

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbivita

Lékařská poradna
Symbivita © 2024