SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Šii-take


Šii-take je houževnatec jedlý - houba z dubu - houba z Japonska s příznivým účinkem na metabolismus. Je to houba dietní, ale na rozdíl od běžných hub obsahuje velké množství proteinů, vitamínů B12 a obohacených iontů a minerálů.

Nejdůležitější obsahovou látkou je polysacharid lentinan. Podrobnější studia ukázala, že lentinan má protinádorový účinek. Přirozenou cestou zvyšuje odolnost imunitního systému a má protivirové účinky, snižuje hladinu cholesterolu v krvi (obsahuje alkaloid eritadenin) a reguluje krevní tlak. Patří mezi adaptogeny.

Tato pro nás exotická houba je pro svou lahodnou chuť a silné aroma nazývána "perlou mezi houbami". V Japonsku je lidé nazývají "elixírem života" a traduje se, že jejich účinky znali lidé již před 2000 lety.

V našem prostředí Symbinatur ji máme společně s houbami Maiteke a Reishi v produktu VITA STAR pro podporu všech buněčných funkcí. Užívání této směsi je vhodné tam, kde je únava, stav po hepatitidách, při cukrovce, u alergií. Kardiakům se hodí protože snižuje vytoký TK, snižuje hladinu cholesterolu. Podnikatelé žijící ve stresech by jej mohli brát pravidelně v rámci svého preventivního programu proti civilizačním chorobám.

Ti čtenáři, kteří sledují náš seriál o mezenchymu si snadno domyslí účinek na mezibuněčný prostor a pochopí proč se mu říká adaptogen. Ještě většího efektu se pak dosáhne kombinací s Multi Star a to alespoň 15 ml za den.

Jestliže proběhne v těle degenerativní proces, těžká nemoc, chemoterapie, pak je namístě podporovat zdravou komunikaci mezi buňkami a odstraňování zničených buněk z těla ven. Tyto houbičky a efektem karnosinu pak nacházejí uplatnění. V tomto okamžiku je vhodná jejich konzumace.

Již zde byla zmínka o tom, že šii-take posiluje celkovou obranyschopnost organismu proti virovým onemocněním a na závěr bych v této souvislosti chtěl vzpomenout produkt. BETA GLUCAN STAR, protože v něm dochází ke spojení s glukany - také polysacharidy, které pomáhají vyživovat buňky imunitního systému organismu (makrofágy, mikrofágy, leukocyty, lymfocyty). Makrofágy jsou buňkami první linie obranných reakcí našeho organismu, které neustále kolují všemi orgány s jediným cílem - najít a odstranit nežádoucí elementy. Nejsou však všemocné, pomocí jsou jim právě glukany, které pomáhají stimulovat makrofágy k maximální aktivitě. Glukany tak vlastně pomáhají naladit obranu našeho těla od samého počátku napadení mikroorganismy.

Pro konkrétní dotazy na dané téma je připravena poradna.

Dr.Šácha


Doporučujeme

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbivita

Lékařská poradna
Symbivita © 2024