SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Samoléčivá schopnost těla


Popisované zdravotní téma nemůže být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Když je člověk často nemocen, pak uvažuje logicky takto: "Mám slabou imunitu". A hledá prostředek na posílení imunity. Proto si vybere vitamin C, echinaceu, vilcacoru apod. To se může hodit u nachlazení, pro boj s chřipkou apod. Ale u složitějších poruch imunity, jako např. u alergie nebo u autoimunitních nemocí, tento výběr "posilovačů imunity" efekt mít nebude. U těchto nemocí probíhá jiný mechanizmus patologického procesu imunity, který vyžaduje také jiný přístup.

Zde nastíním postup:

Podpořit obranné mechanizmy vlastního těla. Musím zde však použít termíny z oblasti imunologie. Stimulovat produkci CD4+ a CD8+ lymfocytů a vylučování interleukinu 2, NK buněk a podpořit imunitní reakci typu CD4+ Th1. To jsou buňky hrající klíčovou roli v případě, kdy imunita reaguje zánětem. Děje se tak např. u infekcí patogenem, jenž pronikne do buňky. Th1 vyvolá kolem nakažené buňky lokální zánět, tím se stane toto místo středem pozornosti celkové imunitní reakce - a přidají se k boji např. makrofágy.

CD4+ Th2. Tyto buňky soustředí pozornost na patogeny, jež proniknou do mezibuněčného prostoru. Téma mezibuněčného prostoru čtenáři již znají z Reckewegovy teorie homotoxikologie. Tyto buňky spolupracují s B-lymfocyty.

CD8+ lymfocyty. Tyto imunitní buňky jsou hodně důležité v protinádorové imunitě. Jejich cílem je donutit rakovinné buňky, aby se samy zničily.

Výzkumy ukazují, jak je důležitý poměr mezi CD4+ Th1 a Th2 buňkami. V nemocném těle převažují buňky Th2 a dochází ke ztrátě funkce buněk Th1; tento nepoměr má v případě rakoviny velký význam, protože lidské tělo ztrácí schopnost rozpoznávat rakovinnou buňku, a proto snadněji dojde k rozmnožení rakovinného procesu. A k tomuto maléru se ještě přidá fakt, že Th2 reakce vede ke zvýšené produkci interleukinu 10 (IL 10). Zjistilo se, že nález vysoké hladiny IL10 s sebou nese horší prognózu nemoci. Naproti tomu Th1 lymfocyty produkují interleukin 2 (IL 2), který má schopnost stimulovat prospěšnou část imunitních reakcí, jichž se účastní např. T- lymfocyty, zabíječe nádorových buněk (NK), B-lymfocyty, makrofágy, monocyty… Tento typ imunitní reakce přímo souvisí s horečkou, která je přirozenou reakcí na patologický proces. A existuje předpoklad, že v těch případech, kdy se proti horečce použije lék (např.paralen), aby klesla teplota, je snížena aktivita reakce Th1, což je ke škodě uzdravení.

V těle existuje dokonalý regulační systém, který analyzuje stav zdraví a nemoci v těle a rozhoduje mezi reakcí typu CD4+ Th1 a CD4+ Th2 lymfocytů.


Existují dva algoritmy nemoci a léčení:
1. Nemoc - lék zaměřený proti nemoci = potlačení projevu.
2. Nemoc - léčivo, které podporuje organizmus tak, aby se tělo dokázalo s nemocí samo vypořádat.

SYMBINATUR preferuje samozřejmě ten druhý algoritmus, a proto vyhledává takové prostředky a soustřeďuje se na takové z nich, které
- jsou přírodní,
- nemají vedlejší účinky,
- nepotlačují projevy nemoci, ale
- podporují samoléčivou schopnost těla.

Ve zkratce zde uvedu: zdroje betaglukanů, omega 3 mastné kyseliny DHA a EPA, houby - lesklokorka lesklá, houževnatec jedlý, kozinec blanitý, hericium a dále chlorella, stopové prvky selen, zinek. A velkou kapitolu zaujímají antioxidanty a boj s oxidativním stresem.

Snahou je srovnat přirozenou imunitu a tělní regulační systémy, snížit náročnost a zátěže, ubrat plyn v tempu života, vyrovnat stravu a přidat potravní doplněk.


SYMBINATUR se pomocí speciální poradny PIIP soustředí na to, aby co nejpečlivěji popsal a pojmenoval cestu patologického procesu, a tak mohl doporučit prostředek, který odpovídá potřebě.


MUDr. P. Šácha


Doporučujeme

  IRON GT STAR

  Železo aktivuje metabolismus těla, je nezbytné pro transport kyslíku a fungování imunitního systému; je zapotřebí pro výrobu hemoglobin

  Zjistit více

  CHLORELLA PURA 500 g

  Sladkovodní řasa Chlorella pyrenoidosa je rostlina mikroskopické velikosti výjimečná svým jedinečnýmobsahem bílkovin, chlorofylu, betaka

  Zjistit více

  BioBeam 940

  Přístroj BioBeam™ 940 je využíván zejména při léčbě: - bolestivých stavů organismu - poranění pohybového aparátu (poranění klou

  Zjistit více

  ANTI-SWELL STAR

  Tento sirup obsahuje složky, které podporují dobré trávení, dýchání, duševní a fyzickou pohodu a udržení imunity. Patří mezi n

  Zjistit více

  Vital Ionen 50 Kräuterextrakt

  je vitální iontový extrakt z 50ti bylin Je vědecky dokázáno, že rostliny obsažené v tomto extraktu mají léčivé účinky. Původní

  Zjistit více

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbita

Lékařská poradna
Symbivita © 2021