SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Reakce organismu na očistnou kúru chlorellou pyrenoidosouChlorella je širokozáběrový očistný prostředek.
Antioxidanty v ní obsažené brání dominové ničivé smršti volných radikálů a tím snižují množství buněčného odpadu. Minerální látky a stopové prvky zvyšují schopnost buněk vázat vodu a vyplavovat odpadní látky. Rovněž účinně vytěsňují jedovaté kovy z těla a brání jejich kumulaci v organismu. Nukleové kyseliny a aminokyseliny pomáhají přestavovat poškozené buňky a prodlužují jim tím život. Tím se také snižuje množství buněčného odpadu. Široké spektrum vitamínů B zvyšuje toleranci proti stresu, čímž snižují množství jedů vznikajících při emočním vypětí. Obrovské množství chlorofylu bojuje proti zánětům a urychluje hojení poškozené tkáně. Jeho očistné vlastnosti jsou v lidové medicíně známy od pravěku. Pevná vláknina chlorelly odstraňuje mechanickým působením (jako kartáč) nánosy odpadu přichyceného v trávicím traktu. Navíc do sebe vstřebává jedovaté látky (i těžké kovy) a vynáší je z organismu. Svým zásaditým působení nastavuje v organismu přirozenější pH a vytváří zdravé prostředí ke správnému fungování imunitního systému. Regulací pH likviduje např. plísně. Vytváří pro ně v trávicím traktu "peklo" a pro přirozenou mikroflóru "ráj". Proto je také chlorella vnímána jako skvělé probiotikum. Prostředek podporující život prospěšných organismů v těle. Vždyť např. CGF (chlorellový růstový faktor) v kulturním roztoku urychluje růst pozitivní mikroflóry až 4x. S těmito očistnými mechanismy je ale úzce spjato několik nutných reakcí organismu, které člověk dopředu musí znát a počítat s nimi. Výpis následujících reakcí vychází z letitých zkušeností doktora D. Steenblocka, prezidenta Institutu pro výzkum stárnutí.

Přirozeně prvotní reakce:
Může docházet k uvolňování větrů díky omlazovací kúře peristaltiky střev. Toto ustane, když se střeva pročistí. Na straně jedné dochází k oživení užitečné mikroflóry, která začne produkovat trávicí enzymy a tím zvyšuje hodnotu konzumované stravy a na straně druhé dochází k odumírání nepřátelských organismů (plísní), a tím i k plynatosti. Toto období je vhodné překonat, brzy bude lépe.

1. U nepatrného množství lidí se vyskytne nepravidelná stolice, návaly na zvracení či zvýšená teplota. Tyto příznaky zpravidla mizí po 2-3 dnech, ale někdy, velmi zřídka, mohou ustat až po deseti dnech. Tyto reakce převládají u osob, které potřebují chlorellou upravit řidší stolici či neutralizovat vyšší míru toxicity ve svém organismu. I když to nejsou příjemné reakce, je třeba zvážit fakt, že je to nutná cesta k nápravě. Toto se často děje u lidí s poruchami trávení, s vyšší mírou citlivosti na stres a právě u nich přináší dlouhodobá kúra chlorellou nejvyšší užitek (odstraňuje bolesti žaludku, ulevuje od vředů…).

2. Osobám se sklony k alergii mohou vyrazit vřídky, akné, vyrážky či ekzém, v některých případech doprovázený svěděním. To znamená, že se získává ztracená vnitřní rovnováha a tělo aktivně pracuje na vylučování toxických látek. Pravděpodobně se nejedná o alergii v pravém slova smyslu, ale o očistný mechanismus organismu. (Vhodné je tyto pocity krátkodobě vydržet, pouze nakrátko přerušit užívání či snížit dávkování.)

3. Stolice začne mít nazelenalou barvu. To je dobře. Je to důsledek vylučování přebytku chlorofylu, v žádném případě to však neznamená, že člověk užil příliš mnoho chlorelly. Chlorofyl tím ochranně působí na sliznice střev.

Výše zmíněné reakce nelze označit za nežádoucí, pouze za nepříjemné, ale nutné! Jso to ozdravné mechanismy a reakce, ze kterých je zřejmé, že se jednotlivé části těla přizpůsobují dávkám chlorelly.
Tyto průvodní jevy ukazují, že chlorella již působí. Chlorella může být podávána samostatně, ale i s léky. Nijak významně neovlivňuje jejich účinek, ale snižuje jejich negativní vedlejší účinky.

Poznámka:
Riziko skutečných alergických reakcí je možné vždycky, a proto, pokud zažíváte reakce bouřlivější, než jste očekávali, je moudré na několik dnů přerušit užívání chlorelly a pak se pokusit znovu. Jestliže však jedna až tři tabletky způsobují komplikace, je možné, že opravdu alergií trpíte. V takovém případě prokonzultujte se svým lékařem rozhodnutí, zda v užívání chlorelly pokračovat. S největší pravděpodobností však jde o očistnou reakci, kterou je nutno prožít. Je to stejné jako u člověka, který se rozhodne pro vyšší pohybovou aktivitu. Zpočátku se mu rozhodně žádných libých pocitů nedostává. Zadýchává se, potí, tělo vylučuje nepříjemné pižmo, bolí klouby a svaly. Ne dřív než po měsíci se začne zlé v dobré obracet. Svaly sílí, klouby mažou, pot již tolik nezapáchá a energie přibývá. Sám sportovec nedokáže vnímat své zlepšení, protože si sám začne zvyšovat tréninkové dávky. Pokud si ale zkusí např. zaběhnout trasu, která jej při prvních rozbězích srazila na kolena, žasne, že je to procházka růžovým sadem. A stejně je to s vnitřním prostředím našeho organismu. Začne se "hýbat", chovat tak, jak má. To, že se zpočátku "líná krev" a hustá lymfa musí prodírat zaneseným "potrubím" organismu (střeva, cévy,…), to je dřina a zadýchávání vnitřního prostředí je nutný jev. To, že se vyplavuje množství odpadu, který by se jinak kdesi pouze skladoval, a že při tom organismus používá všechny "větrací šachty" a "potrubí" - to jsou prostě obranné mechanismy našeho těla. Sliznice vylučují více tekutin (i hlenu), pokožka se chová jako sopečné pohoří - krátkodobě se zhorší akné, vyrazí ekzémy, kopřivky - to je jeden z ventilů našeho organismu. Změny ve stolici a moči nastanou a signalizují - jde to ven. A to je dobře.


Z materiálů výrobce zpracovala PhDr. P. ŠáchováDoporučujeme

  CA-REgener

  protizánětlivé, regenerační složení nutraceutikum - funkční doplněk stravy s vysokou biologickou aktivitou, 100% čistý = bez přím

  Zjistit více

  KELP

  Kelp je mořská řasa bohatá na vitaminy, aminokyseliny a minerály. Je jedním z nejlepších přírodních zdrojů jódu pro lidský organismu

  Zjistit více

  HOMOCYSTEIN - HCY

  Doplněk stravy s unikátním složením hořčíku a vitaminů B, pro správné fungování těla a normální metabolismus homocysteinu. O

  Zjistit více

  BioTorus LT-100

  kruh o/ 350mm přímo s generátorem pulzů a 0,95 kg Více informací

  Zjistit více

  UltiCare LT-99 Mini + B1C kruh

  - (UltiCare LT-99 Mini) - (BC1 okruh) Více informací

  Zjistit více

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbivita

Lékařská poradna
Symbivita © 2024