SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Příjem železa u chudokrevnosti

Popisované zdravotní téma nemůže být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře, který vás zná.Stálé téma anemie, chudokrevnosti, nedostatku železa je diskutováno na mnoha serverech, v časopisech vědeckých i nevědeckých.
 

Souvislosti výskytu

Často se lze setkat s projevem nedostatku železa hlavně u lidí, kteří trpí střevní dysbiózou. Je to tedy jednosměrné díky tomu, že zde komunikujeme s lidmi, kteří trpí nějakou chronickou nemocí, a přitom vyjde najevo také jejich anemie.

Mají-li ve střevu dysbiózu, pak lze očekávat zhoršenou schopnost vstřebávání tenkého střeva s následnou poruchou vstřebávání železa. Pokud železo dodáváme v syntetické podobě, podporujeme tím paradoxně i dysbiózu, protože toto železo je pro tělo nepřirozené, a tak je otázkou, zda se vůbec vstřebává.
 

Řízená střevní symbióza s pomocníky
V takových případech se doporučuje vytvořit střevní symbiózu podle vzoru tzv. řízené střevní symbiózy.

To má udělat SYMBI I, pak následuje SYMBI II , které obsahuje vyvážené laktobacily, tak jak mají ve střevu být. Jejich existence je podporována inulinem, chlorellou či mladým ječmenem, protože posledně jmenované jsou bohaté na kyselinu listovou a vitamin B 12. Oba vitaminy patří k sobě.

Jako vhodný doplněk k výše popsanému se hodí přidat butyrát.
 

Stává se…

 • Často se stává, že chybí B 12, v krevním obraze se zvýší kyselina listová a tento obraz tvoří anemii, která se ovšem nespraví podáním železa.
  Když je zde popsaná nerovnováha, pak se mají oba - kyselina listová i B 12 - dodávat současně, až si nerovnováhu organizmus vybalancuje sám. A na tomto procesu se podílí již jmenovaný a tolik potřebný laktobacil.
   
 • Nejvíce trpí nedostatkem vit. B12 striktní vegetariáni. Mají málo B12 a hodně kyseliny listové ze zeleniny: Tím se stane, že kyselina listová potlačí projevy nedostatku vitaminu B 12, a může trvat i roky, než se tato nerovnováha projeví. Tento jev pozorujeme dost často a je pro vegetariány velkým překvapením. Nemohou pochopit, proč mají chudokrevnost, když jedí samou zeleninu.

  V případě chudokrevnosti je vhodné doplňovat chlorellu, a to dlouhodobě, po dobu několika měsíců!

 

Preparáty, které jsou zde jmenovány, nejsou léky, ale přesto léčí: chlorella, SYMBI II  + Mladý ječmen = dlouhodobé podávání.

Vytvářejí v těle takové podmínky, aby se tělo mohlo léčit samo. Pravidelné užívání přináší zažívacímu ústrojí úlevu, a tím i celému člověku.

Mladý ječmen je zvláště výhodný u chudokrevností v těhotenství.
 

Zdroje železa

V potravinách najdeme hodně železa ve vnitřnostech - játra (zvl. telecí) a ledviny, dále ve škrobu, v ovesných vločkách, v sušených meruňkách. Železo obsahují i hrozinky, švestky, žloutky, melasa, fazole, zelená listová zelenina, kokosová moučka, mák, nať pšenice a vojtěšky, listy a mladá nať kopřivy (užívat jako šťávu nebo čaj), mladé listy z kedluben, fíky, šťáva ze švestek, černý chléb, červené a železité víno, ořechy, semena dýní (obsahují také značné množství zinku), slunečnic, pšeničné kličky, otruby, čočka, kmín, listy pampelišky, ryby, sušené švestky, petrželová nať, květák, fazolové lusky (podporují i hormonální systém a slinivku), křen, houby, rybíz, maliny, pivovarské kvasnice a přípravky z nich, banány, brusinky, hrozny, broskve, jahody, meruňky, rybíz, mirabelky, šípky, trnky, višně, sója (obsahuje ovšem také látky, které snižují vstřebatelnost železa). Využitelnost železa ze syrových potravin je většinou větší než z potravin tepelně upravených.

Z přírodních potravních doplňků je to již jmenovaná

Chlorella, ŽELEZO organické, IRON GT STAR, BLUEIRON a celkem rychle působící MULTI STAR - ten je jedním z nejžádanějších produktů.

 

Pro konkrétní  dotazy na dané téma je připravena poradna.

http://www.symbivita.cz/lekarske_poradny.phpMUDr. P. Šácha

 

Doporučujeme

  GELAHIT TOP nutris 300ks

  Složení 1 želatinová kapsle: Glukosamin hydrochlorid (99.8%) 280 mg Chondroitin sulfát (94,8%) 130 mg MSM (99,4%) 130 mg Vitamín C (L-As

  Zjistit více

  SlimStar

  Kdyby to tak šlo bez diet? Kdybych nebyla tak unavená? Měla silnou vůli? Nemilovala sladké? A co když zase přiberu? Většina žen touž

  Zjistit více

  KELP

  Kelp je mořská řasa bohatá na vitaminy, aminokyseliny a minerály. Je jedním z nejlepších přírodních zdrojů jódu pro lidský organismu

  Zjistit více

  Arginin a Karnitin 100ks

  Potravní doplněk. Nutraceutikum. Popis: Arginin je aminokyselina, kterou si organismus za některých životních podmínek nedokáže v do

  Zjistit více

  ANATOMAX

  Methylsulfonylmethan (MSM) je přirozená sloučenina síry, která je důležitá v lidském metabolismu. Spolu s vitaminem C tvoří důležitý

  Zjistit více

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbivita

Lékařská poradna
Symbivita © 2024