SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Porovnání reishi


V našem e-shopu je umístěno hned několik výrobků, jež obsahují reishi - lesklokorku lesklou, ganoderma lucidum. Proč? Je rozhodující cena? Způsob zpracování? Jde o čistý extrakt, anebo jde o biomasu, tak jak ji najdeme v přírodě? Je tedy hodně pohledů na to, který produkt s Reishi si vybrat.

Je třeba se také zajímat o to, jak se základní složka získává, jak probíhá sběr, zpracování, a to s ohledem na zachování vitaminů a aktivních enzymů.

Obsahuje houbový prášek plísně?
Na toto téma najdete studie, které si protiřečí, jedni tvrdí, že prášky obsahují plísně, druhá skupina píše, že ne (a proto některé firmy vystavují certifikát), a dále se u extraktů ví, že dochází k posunu účinku.

Extrakt, nebo prášek?
EXTRAKT má rychlejší výsledky. Má výhodu vysoké koncentrace polysacharidů (beta-D-glukany) a triterpenů.
PRÁŠEK = biomasa se získává jemným pomletím houby či podhoubí. Obsahuje více cenných látek (enzymy, vitaminy, minerály, stopové prvky a další fytolátky) pro udržení biologické rovnováhy a maximální regeneraci. Někteří používají termín balast a snaží se jej výrobou co nejvíce odstranit. Nicméně v přírodě je vše dokonale vymyšleno a pro komplexní účinek je tu onen balast žádoucí…

Technologie výroby dle Health Detox
Moderní, studenou extrakcí se zpracovávají pouze nejúčinnější části hub. Sonicko-enzymatická hydrolýza: Jemně rozemletá (80 μm) houba se ponoří do aktivního roztoku, specifické ultrazvukové vlny střídající vysoké a nízké frekvence vytvoří kavitační efekt, vakuové bubliny. Imploze bublin způsobují ohromné smykové síly, které rozruší chitinové stěny buněk, poté do roztoku přidané enzymy ještě zvýší biologickou dostupnost živin.
Prášek obsahuje spóry (semena), jsou nejvýživnější, avšak prakticky nestravitelné. Proto se rozrušují moderní metodou (shell-broken); ta zajistí dostupnost biologicky aktivních látek.

V sušené houbě (prášku / biomase) je k dispozici 0,5 až 3 % polysacharidů, záleží na houbě. V extraktech získáte 20 – 30 % polysacharidů. Ty jsou koncentrovanější než houbový prášek.

Příklad pro představu
Pokud je doporučené dávkování cca 2g extraktů medicinálních hub denně (4 kapsle po 500mg), potom by člověk musel sníst 40-50g sušených hub / biomasy denně (to je 20-25 kapslí / tabletek po 500mg denně), aby vůbec došlo k nějakému terapeutickému účinku!

Dlouhodobým klinickým testováním bylo zjištěno, že množství polysacharidů kolem 30 % je pro terapii optimální. Pokud bude koncentrace nižší, bude nižší účinnost. Pokud bude koncentrace vyšší (40 a více %), bude to na úkor ostatních účinných látek, výsledný produkt se bude blížit čisté substanci a zároveň zde bude výrazný posun v účinku od surové houby. To znamená, že reishi už nebude mít komplexní účinek houby, důležitý třeba u onkologických problémů apod.

Je složité se v tom vyznat, který výrobce má certifikát o kvalitě, odkud bere základní surovinu, jak ji zpracovává, jaký dává poměr mezi houbovou masou a extraktem.

Pokud chcete užívat reishi, je důležité vědět, čeho chcete dosáhnout. Vaše rozhodnutí by mělo následovat po rozboru vaší situace s ošetřujícím lékařem, co je podstatou a zda reishi může do procesu zasáhnout, a pak si zvolit variantu. Například - silný extrakt pro krátkodobý efekt, anebo kombinovaný efekt (biomasa + extrakt), což je přirozenější, mají efekt pomalejší, ale spolehlivější. Takové produkty se mají užívat dlouhodobě, a proto je pro pacienta podstatná cena - většinou volí ty levnější, s nejistým efektem.

A konečně - každý člověk jinak reaguje a má jinou podstatu své nemoci. To znamená, že když produkt pomůže jednomu pacientovi, neznamená to, že bude fungovat druhému.

Vidíte tedy, že těch faktorů, jak hodnotit produkt, je hodně. Zde tedy uvádím základní přehled produktů.


Přehled produktů uvádět nesmíme, čtenář si může listovat v E- shopu a nebo napsat do poradny.


Pro potřeby www. SYMBIVITA a e-shopu SYMBINATUR
zpracoval
MUDr. P. ŠáchaDoporučujeme

  Recovery H2 INSIDE

  Zažijte sílu molekulárního vodíku v jediném produktu svého druhu. Recovery H2 je jedinečná směs alkalických minerálů, působících

  Zjistit více

  CLA 1000

  CLA - konjugovaná kyselina linolová je podle vědců schopná působit v těle tak, že zvýší a podpoří odbourávání tukových zásob a t

  Zjistit více

  HOMOCYSTEIN - HCY

  Doplněk stravy s unikátním složením hořčíku a vitaminů B, pro správné fungování těla a normální metabolismus homocysteinu. O

  Zjistit více

  VITAMIN K STAR

  Vitamin K je nezbytný pro srážlivost krve a zastavení krvácení. Vitaminu K je zapotřebí k budování zdravých kostí, pomáhá redukovat

  Zjistit více

  SYMBI II - Laktobacily

  Doplněk stravy Symbi II je důležitým pokračováním probiotických prostředků, přípravku Symbi I. Laktobacily - mléčné bakterie

  Zjistit více

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbivita

Lékařská poradna
Symbivita © 2024