SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Plíživá cukrovka a dehydratace

Použitý výraz „plíživá“ odpovídá skutečnosti zvláště u starších lidí. Nevědí o tom, že mají cukrovku II. typu, která se u nich postupně rozvíjí, anebo o ní vědí po preventivní prohlídce, kdy jim byla zjištěna vyšší hladina cukru a doporučena dieta, ale tu nedodržují, hladina cukru již dále není kontrolována. Často také z toho důvodu, že mají strach z diagnózy. A tak se objevují příznaky, zdánlivě nevysvětlitelné. Např. se u nich začnou objevovat změny v chování, zapomětlivost, zhoršení zraku, přestanou mít potřebu pít, nemají pocit žízně. A postupně tělo a jeho buňky dehydratují. Objeví se problémy s tlakem krve, bušením u srdce, tzv. oprese, čímž se v medicíně vyjadřuje „útlak“ nebo „pocit stísněnosti“, bolest na hrudi jako u anginy pectoris. Obecně má člověk v těle 70 % vody, ale u starších lidí klesá k 50 %. Lidé nad 60 let mají nižší vodní rezervu, jejich mechanismy, které mají udržovat vnitřní rovnováhu, nepracují dobře. Mezibuněčný prostor je zahuštěn, propustnost buněčných membrán je ztížena jednak pro příjem živin a na druhé straně pro vylučování zplodin. Tělo je tedy zaplaveno homotoxiny = lidskými jedy.

Za takové situace vznikají podmínky pro záněty, infekce močových cest, podmínky po rychlé stárnutí, podmínky pro různé degenerativní nemoci apod.

Starší lidé začnou trpět na inkontinenci, bojí se, aby nemuseli v noci často chodit močit, a proto raději tekutiny nepijí.

 

Byť se tomu starší lidé brání, potřebují jistý citlivý druh kontroly od svých blízkých, kteří jim pití připomínají, dohlížejí na jejich pitný režim, na kontrolu hladiny cukru, na dodržování diety.

Je otázka, jak jsou na tom osamocení senioři, a jestli současná zdravotní a sociální péče jim v takové situaci dokáže pomoci.

Jsem také senior, a tak přesně vím, o čem toto téma je.

 

Článek, pokud si jej přečtete až do konce, nechť vám poslouží jako inspirace ke zlepšení popsané situace, ať už pro vás osobně (pokud jste senioři), pro blízké příbuzné (pokud jste mladší a můžete jim napomoci). I pokud jste pracovník zdravotnictví, sociální péče, nebo třeba člen zastupitelstva při místním obecním úřadu.

 

MUDr. P. Šácha

 

Doporučujeme

  kniha Celostní medicína

  Krátké zastavení v ordinaci celostní medicíny, která vypovídá o problemtice dnešní doby, o celostním pohledu na nemoc, na léčení a na sp

  Zjistit více

  SiberActive

  doplněk stravy speciálně upravená směs s chagou (čagou) sibiřskou, vytvořená za účelem detoxikace od těžkých a toxických kovů (

  Zjistit více

  VITAMIN K STAR

  Vitamin K je nezbytný pro srážlivost krve a zastavení krvácení. Vitaminu K je zapotřebí k budování zdravých kostí, pomáhá redukovat

  Zjistit více

  APPLE CIDER VINEGAR

  Aktivní složkou jablečného octa- APPLE CIDER VINEGAR - je kombinace minerálů a kyseliny octové. Z minerálů se jedná zejména o draslík,

  Zjistit více

  UltiCare LT-99 Maxi + B1C kruh

  - Dlouhý polštářový aplikátor (A4C) + řídící jednotka - (BC1 okruh) Více informací

  Zjistit více

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbivita

Lékařská poradna
Symbivita © 2024