SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Dokáže se Penoxal vypořádat s papilomavirem?


HPV neboli lidský papilomavirus je sexuálně přenosný virus, který může zcela bez příznaků ohrozit život každého z nás. S HPV virem se během svého života setkává až 80% lidské populace a lidstvo provází již miliony let. Postiženi HPV mohou být ženy i muži. Při silném imunitním systému si z větší části nákazy tělo dokáže s virem poradit a do dvou let od nakažení se samo zcela vyléčit.

Nákaza virem HPV (lidským papilomavirem)
Papilomavirus je šířen pohlavním stykem i kontaktem rukou či úst na pohlavní orgány. Ve zcela výjimečných případech může dojít k přenosu prostřednictvím znečištěného prádla či ručníku.

Faktory virusu HPV (lidského papilomaviru)
Míru pravděpodobnosti gynekologického problému určuje především sexuální aktivita a časté střídání sexuálních partnerů. Mezi další rizikové faktory zvyšující pak pravděpodobnost nákazy HPV virem patří kouření, porucha imunity či oslabený imunitní systém, genetická predispozice nebo i porucha výživy s nízkou hladinou a-tokoferolů a vita¬minu C, antioxidantů.

Příznaky virusu HPV (lidského papilomaviru)
Infekce HPV má většinou velmi nenápadné příznaky nebo vůbec žádné příznaky. Při výskytu lidského papilomaviru se onemocnění může rozvíjet i několik měsíců či roků. Nejčastěji nakažení jsou lidé ve věku 18 až 25 let. Cesta od počátku infekce HPV až po možný vznik nádoru trvá i 15 let. Rozvoj nákazy HPV může vyústit až v rakovinu děložního čípku. Gynekologické potíže způsobené virem HPV jsou pak například nezhoubné útvary na genitálu čili genitální bradavice (kondylomata), jimiž mohou být postiženi muži i ženy.

Prevence virusu HPV (lidského papilomaviru)
Prvotní prevencí nakažení HPV virem je sexuální abstinence. Při dodržení nejen sexuální abstinence, ale také žádného kontaktu s pohlavními orgány, je téměř zaručeno, že se vyhnete nákaze HPV viru. Sexuálně aktivní jedinci pak mohou snížit možné riziko napadení infekcí HPV pomocí kondomu, který však nezaručuje absolutní jistotu ochrany před touto gynekologickou hrozbou. Očkování je další možný způsob prevence nakažení HPV virem stejně jako dostatečně posílený imunitní systém.

Léčba virusu HPV (lidského papilomaviru)
Pokud se u pacienta objeví, byť drobné, příznaky infekce, je na místě navštívit svého gynekologického lékaře. Základní metodou léčby je pak operativní odstranění. Jedná se o relativně malou operaci, tedy nenáročný zákrok u přednádorového stavu. Cílené posílení imunitního systému by mělo být nejen součástí kvalitní léčby gynekologické nemoci, ale i jako prevence všech gynekologických či virových onemocnění, která z velké části vznikají v důsledku oslabeného imunitního systému.

Těhotenství a HPV virus (lidský papilomavirus)
Dobrá zpráva pro budoucí maminky je, že HPV virus neovlivňuje plodnost ženy. Kondylomata neboli genitální bradavice ovšem v těhotenství rostou rychlejším tempem. Jejich odstranění lze provést několika způsoby. Gynekologický zákrok je doporučován realizovat ještě před porodem, aby nedošlo k přenosu přítomného viru HPV na dítě. Pokud by ovšem kondylomata (genitální bradavice) blokovaly porodní cesty, dítě musí přijít na svět císařským řezem.

Vliv imunitního systému na HPV virus (lidský papilomavirus)
Stejně jako na další virová či gynekologická onemocnění má imunitní systém velký vliv na vznik kondylomat neboli genitálních bradavic. Pokud se nezhoubné útvary objeví jako příznak viru HPV, je na místě okamžitě zahájit posílení imunitního systému, jehož účinky mohou pozitivně ovlivnit průběh i samotnou léčbu. Vzhledem k tomu, že HPV je velmi nenápadný virus, posilování imunitního systému by mělo být automatickou prevencí.

Zdroj: https://www.penoxal.cz/hpv-virus-priznaky

Konzultace je možná přes naši poradnu.Doporučujeme

  CIVILIZAČNÍ BALÍČEK

  SYMBI I 1 x + SYMBI II 2 x + HOMOCYSTEIN - HCY 1 x Název tohoto balíčku není náhodný. Vychází z požadavků dnešní doby, kdy pod vlive

  Zjistit více

  APPLE CIDER VINEGAR

  Aktivní složkou jablečného octa- APPLE CIDER VINEGAR - je kombinace minerálů a kyseliny octové. Z minerálů se jedná zejména o draslík,

  Zjistit více

  Reishi red - 100 kapslí

  Lesklokorka lesklá „Císařova houba nesmrtelnosti“ Nutraceutikum - funkční doplněk stravy s vysokou biologickou aktivitou 100% čist

  Zjistit více

  CA-REgener

  protizánětlivé, regenerační složení nutraceutikum - funkční doplněk stravy s vysokou biologickou aktivitou, 100% čistý = bez přím

  Zjistit více

  UltiCare LT-99 Mini

  je složen z generátoru pulzů + mini aplikátor /230 x 150 x 22 mm a O,4kg/ Malý polštářový aplikátor (A1C) + řídící jednotka

  Zjistit více

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbivita

Lékařská poradna
Symbivita © 2024