SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

DAOSin 60 tobolek


DAOSiN® obsahuje enzym diaminooxidázu (DAO), který napomáhá odbourávání histaminu přijatého ve stravě. K odbourávání dochází ve střevě, kde tento enzym působí.

Histamin
je chemická látka potřebná pro mnoho metabolických pochodů v lidském těle. Náš organismus si histamin sám syntetizuje a skladuje, a zároveň ho i přijímá ze stravy.

Jestliže má strava příliš vysoký obsah histaminů, nemusí už být tělo schopno histamin účinně odbourávat, a ten se pak ve střevu dlouhou dobu rozkládá.

Alkohol a některé léky mohou navíc aktivitu enzymu DAO významně snížit. Pokud odbourávání histaminů trvá dlouho, dochází k přechodnému zvýšení hladiny histaminu v těle. Zejména kombinovaná konzumace potravin bohatých na histamin (alkohol a sýr) může přispět ke zvýšení hladiny histaminu v těle.

Příznaky
Histaminová intolerance je zjednodušeně nerovnováha v těle mezi histaminem a enzymem DAO. Velké množství zkonzumovaného histaminu vede k nedostatku enzymu DAO, to znamená, že vaše tělo není schopno rozložit zmíněný histamin dostatečně rychle.

- Trvalá histaminová intolerance je dána genetickým defektem a trvalým deficitem enzymu DAO. Tento deficit postihuje 1-3 % lidí a trvale ovlivňuje kvalitu jejich života.

- Dočasná histaminová intolerance je popisována jako dočasná blokáda / inhibice nebo snížení aktivity enzymu DAO určitými potravinami, alkoholem nebo léčivy. Tento dočasný stav může prakticky postihnout každého jedince, přičemž dojde k dočasným symptomům: bolest hlavy, těžký pocit v žaludku, závratě, ztráta chuti k jídlu způsobená i relativně malým množstvím požitého alkoholu nebo léčiv.

Dávkování:
1 tobolku 15 minut před jídlem obsahujícím histamin.
Zapijte vodou. Tobolky polykejte celé. Maximální denní dávka jsou tři tobolky (odpovídá třem jídlům obsahujícím histamin denně).

Složení:
Obsahuje bezhistaminový extrakt bílkoviny (bohatý na přírodní diaminooxidázu).

Stabilizátor: mikrokrystalická celulóza, stěna tobolky (hydroxypropylmetylcelulóza), sacharóza, kyselina L-askorbová (vitamin C), rýžový škrob, lešticí látka: šelak, stabilizátor: hydroxypropylcelulóza, proteinový extrakt z vepřové ledviny (0,1 % diaminooxidáza), plnidlo: polyvinylpolypyrrolidon, protispékavá látka: mastek, modifikovaný škrob, zahušťovadlo: sodná sůl karboxymetylcelulózy, zvlhčující látka: glycerol.

Upozornění:
Nepřekračujte doporučené denní dávkování! Potravinové doplňky nenahrazují vyváženou a pestrou stravu a zdravý životní styl. Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Skladujte na chladném místě. Produkt nevhodný pro vegetariány (pro svůj živočišný původ).


Doporučujeme

  SYMBI II - Laktobacily

  Doplněk stravy Symbi II je důležitým pokračováním probiotických prostředků, přípravku Symbi I. Laktobacily - mléčné bakterie

  Zjistit více

  Gotu Kola

  (Pupečník asijský) Doplněk stravy: 100 vegetariánských kapslí Složení 1 kapsle: Gotu Kola 360 mg s vysokou biologickou aktivitou

  Zjistit více

  NADH Vital

  Koenzym 1 Nutraceutikum - funkční doplněk stravy s vysokou biologickou aktivitou 100% čisté = bez příměsí (barviv, konzervačních /

  Zjistit více

  LECITHIN 1200 STAR

  Doplněk stravy Lecitin je stavebním prvkem buněčných stěn a membrán všech buněk v těle, bývá nazýván „potravou pro mozek“. L

  Zjistit více

  BIO JEČMEN Green Ways (300 g)

  Ječmen Green Ways je enzymatický elixír plný života. Představte si mladou rostlinku ječmenné trávy, jak klíčí, proráží tvrdou krust

  Zjistit více

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbivita

Lékařská poradna
Symbivita © 2024