SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Česnek - superpotravina

Již minulé civilizace znaly sílu a ochranu česneku proti choroboplodným zárodkům.

Ve středověku se česnekem bojovalo konkrétně proti moru a byl podáván namazaný na chléb, aby byli lidé odolní proti nákaze. Dezinfikovaly se jím také studny, neboť se mor šířil nejen vzduchem, ale i prostřednictvím nakažené vody.

Louis Pasteur  v roce 1858  v rámci experimentu umístil stroužky česneku do Petriho misky s bakteriemi a zjistil, že v místech obklopujících česnek byly bakterie zabity.


Česnek obsahuje vitamín C, vitamíny řady B, karoten, minerály jako draslík, fosfor, vápník, hořčík, síru, jód. Celá rostlina je prosycena silicí obsahující síru. Silice jménem alicin je zodpovědná za jedinečnou vůni, nebo chcete-li pach...  Vědci z izraelského Weizmannova institutu v čele s Davidem Mirelmanem objevili, že látka alicin, také dokáže zabíjet rakovinné buňky.
Připravili z ní speciální antitělíska, která vpravili do myších lymfatických uzlin napadených zhoubnými nádory. Stačily pouhé tři dny a nemocné buňky z 85 až 96 procent podlehly jejich působení, zatímco zdravé buňky zůstaly zcela nenarušené.
Nyní hledají izraelští vědci způsob, jak tuto alternativní a šetrnější metodu aplikovat na lidský organizmus.


Ve farmacii jsou účinné látky z česneku využívány zejména proti vysokému krevnímu tlaku a proti kornatění tepen (antisklerotikum). Arterioskleróza se projevuje degenerativními změnami, které postihují cévní soustavu, zejména ve vyšším věku. Dochází při ní ke snížení průsvitu cév vlivem stresu, nesprávné životosprávy, kouření apod.,cholesterol  z živočišných tuků se ukládá do narušených tepenných stěn.  Je určený k podpoře životních funkcí, zbavuje tělo tuků a vápenatých usazenin, rychle zlepšuje látkovou výměnu. Působí též antibakteriálně a antimykoticky ve střevech. Příznivý účinek na trávicí ústrojí doplňuje podporováním sekrece trávicích enzymů, detoxikační činností a napomáháním tvorby a vylučování žluče. Vhodný proti hlístům, proti vzniku různých otoků, osvěžuje zrak a ještě mnoho dalších účinků (při zánětu průdušek, astmatické bronchitidě, bolesti hlavy, šumění v hlavě..).

Je  také považován za velmi účinný imunitní stimulant. Je tak vhodné jej užívat i v rámci prevence a při prvních příznacích nejrůznějších onemocnění.

V přírodě roste kolem 300 druhů známých forem česneků, je to známka toho, že příroda nám jej ráda poskytuje. Člověk jej od pradávna používal, stále jej používá a věřme, že bude používat.
MUDr. P. Šácha
 

 

Doporučujeme

  KARDI WIN

  Fenomén z Francie "Resveratrol" Nutraceutikum - funkční doplněk stravy s vysokou biologickou aktivitou 100% čisté = bez příměsí (bar

  Zjistit více

  MAGNESIUM + B6 STAR

  potravní doplněk s postupným uvolňováním Hořčík se podílí na snížení míry únavy a vyčerpání. Podporuje elektrolytickou rov

  Zjistit více

  COLOSTRUM STAR

  Kolostrum stojí pro svůj obsah přírodních látek podporující imunitní systém v popředí zájmu odborníků. Jeho složky pomáhají rege

  Zjistit více

  BALANCEOIL ORANGE LEMON MINT 300 ML

  Hlavní přínosy - Přispívá k normální funkci mozku protože denní dávka obsahuje 700 mg DHA - Přispívá k normální funk

  Zjistit více

  TREND RELAX

  TREND RELAX je produkt s obsahem z extraktů známých léčivých rostlin, které odedávna používala tradiční lidová medicína k celkovému

  Zjistit více

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbivita

Lékařská poradna
Symbivita © 2024