SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Celoživotní potřeba doplňování živin

(Z cyklu: Myšlenky Kurta Tepperweina)


Každý druhý Evropan dnes umírá na následky arteriolosklerotických uloženin v koronárních cévách srdce, což vede k srdečnímu infarktu. Nebo může jít o zanášení (kornatění) krčních tepen či artérií v mozku, což bývá příčinou mrtvice. Hlavní příčinou arteriosklerotických uloženin bývá chronický nedostatek vitamínů a oslabení stěn arterií s jejich následným prasknutím. Nejvíce zatíženými cévami bývají koronární artérie srdce, co je příčina, že k případům prasknutí dochází nejdříve právě zde, čeho následkem bývá srdeční infarkt.

To vede k závěru, že srdeční infarkt, arterioskleróza a mrtvice vlastně žádnými chorobami nejsou, ale že při nich jde hlavně o chronický nedostatek vitamínů. Biologická rez, označovaná také jako oxidace, poškozuje stěny cév a urychluje proces stárnutí. Nejdůležitější přirozené antioxidanty jsou vitamin C, vitamin E, betakaroten a selen. Ochranu srdečně-cévního systému pomocí přírodních antioxidantů optimalizují výživové doplňky. Zde je třeba dodat, že "rezivění" cévních stěn se mimořádně urychluje kouřením. Nedostatek vitaminu C se stupňuje i produkcí stresového hormonu adrenalinu, který spotřebovává obrovské množství tohoto vitamínu. Zásobovat své tělo přírodní stravou s vyváženým obsahem nejdůležitějších živin je však málo. Věda totiž stále jednoznačněji konstatuje, že ani mnohostranná, plnohodnotná a vyvážená strava nestačí na optimální zásobování těla živinami.

Naším cílem je utvořit optimální předpoklady na zdravý a dlouhý život, nejen vyhnout se stavům nedostatku. Na to potřebuje tělo souhru účinných látek. A když chybí byť jen jedna z nich, výrazně se tím sníží účinek i těch ostatních. Pokud chcete pro své více méně podprůměrné zdraví udělat alespoň něco běžné, užívejte doporučené množství vitamínů, minerálních látek a stopových prvků. Pokud však chcete mít to nejlepší zdraví, užívejte toho mnohonásobně víc. Jen tak budou moci vaše buňky fungovat na geneticky nejvyšší výkonové úrovni.

Kromě toho: pokud vitamíny stárnutím ztrácejí svou sílu, pro vás to znamená, že na to, abyste se udrželi na stejné úrovni jako doposud, potřebujete vitamínů více. Mnohé fyziologické změny, které donedávna připisovali stáří, jsou ve skutečnosti formou "urychleného stárnutí", způsobeného nedostatkem vitamínů nebo jejich rychlejším spotřebováváním.

Jediný vitamín či minerál, ať by byl jakkoli zázračný, sám o sobě neznamená nic. To, co účinkuje nejlépe, je souhra účinných látek, které jsou neodmyslitelné od zdravého a dlouhého života.

Potřebu vitamínů, minerálů a stopových prvků zvyšují zátěže, jako jsou např. hněv, stres, sport, těhotenství, zda růst nebo chronické nemoci a současně se vlivem snižující se kvality výživy zmenšuje přísun vitamínů. Když tedy potřebujeme tolik vitamínů, proč se příroda nepostarala, abychom je měli na dosah? V minulosti přece neměli lidé žádné tabletky na doplňování živin, a přece přežili. Vždyť ano, přežít přežily, ale žili podstatně kratší dobu a trápilo jich hodně nemocí. A přitom na rozdíl od nás nebyly ještě vystaveni vlivům znečištěného prostředí, pesticidů a kyselých dešťů a jejich výživa byla většinou přírodní a čerstvá. Neznali stres v takové míře, v jaké jsou mu lidé vystaveni dnes. Ale na to, abychom nejen přežili, ale mohli i optimální žít, potřebujeme více vitálně důležitých živin.

Kdysi se pokládal za aktivní fázi života věk do 35 let; do té doby měl člověk stihnout zplodit děti a vychovávat je k samostatnosti. A pak si toho v životě už hodně neužil. My však chceme aktivně žít déle a ještě k tomu i zůstat mladí, musíme tedy sami v tomto směru něco podniknout.
Dnešní doba na to nabízí všechny možnosti - jen se jejich třeba řádně chopit.

Zdroj: http://www.naturalinfo.cz/Clanky/Myslienky-Kurta-Tepperweina/Celozivotna-Potreba-Doplnania-Zivin

Pro konkrétní dotazy na dané téma je připravena poradna.


Doporučujeme

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

Pořádané akce

Vzhledem k současnému nařízení vlády jsou semináře a ostatní akce do odvolání zrušeny

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbita

Lékařská poradna
Symbivita © 2021