SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Astma, kašel, inhalátor


Ještě si vzpomínám na dobu, kdy jsme museli každého astmatika odesílat do nemocnice, kde končil na infuzi se syntophylínem a hydrokortisonem, anebo na ty dramatické chvíle s dětmi v záchvatu laryngitidy či na úporné kašle nereagující na terapii.

Později jsme dostali do nemocnice inhalátor v rámci sponzorského daru jednoho podniku ve městě, inhalátor byl koupen za valuty a schválen MZ.

To již ani není pravda.

Tehdy jsem pozoroval, jaký význam má inhalátor.

V roce 1990 jsem se dostal po vlastní ose do Helsinek, kde jsem strávil několik dní na klinice a bylo mi umožněno stážovat na alergologickém oddělení a mohl jsem se seznámit také s inhalační terapií.

Později se také na našem trhu objevily různé typy inhalátorů a hned několik jsem jich pořídil do své ordinace. Efekt byl výrazný. Do nemocnice jsem byl nucen poslat jen ty nejvážnější stavy. 90% případů jsme zvládli v ordinaci. Později jsem nakoupil 10 inhalátorů a pacienti dostali příležitost si dle potřeby inhalátor na dobu nezbytnou půjčit domů. Ti, kdo mohli, si jej také koupili nebo mu jej koupila pojišťovna. Význam inhalátoru je jednoznačný.

Aerosolová terapie umožňuje aplikaci léků přímo na potřebné místo dýchacího ústrojí. Na rozdíl od celkového podávání léků ústy, kde léky ovlivňují celý organizmus, umožňuje inhalace využití léčebného efektu jen v dýchacích cestách, tedy přesně tam, kde je to třeba.

Stále, se k této vymoženosti vracím. Máme k dispozici velmi kvalitní a tiché inhalátory - nebulizátory, které vytvoří ultrazvukem mlhovinu. Na drobné mlhové kapičky se naváže účinná látka a ta se pak při inhalaci dostane na sliznici dýchacích cest.

Pro astmatika, který používá spreje na roztahování průdušek, je výhodnější mít tento ultrazvukový přístroj doma. Jeho použití je pro tělo, a hlavně srdce, šetrnější. Vyplatí se udělat si na inhalaci čas a dát přednost tomuto způsobu terapie a kapesní inhalátor si nechat jen na cestování a pobyt mimo domov.

Inhalátor je zvláště výhodný pro děti, protože přístroj má tichý chod a neruší ve spánku. Špatně dýchajícímu spícímu dítěti lze přikládat proud mlhoviny k obličeji. Dítě ve spánku přirozeně vdechuje léčivou mlhovinu, průdušky se mu roztáhnou, zklidní se a může nerušeně spát.

Kromě léčivé směsi lze inhalátorem aplikovat např. vincentku či fyziologický roztok vysloveně kvůli lepšímu odkašlávání a zvlhčování suchých sliznic.


Své zkušenosti sepsal
MUDr. P. Šácha

Doporučujeme

  EUFORYN

  uvolnění a klidný spánek Nutraceutikum - funkční doplněk stravy s vysokou biologickou aktivitou 100% čisté = bez příměsí (barviv,

  Zjistit více

  SLIM FIBER STAR

  SLIM FIBER STAR je přípravek s obsahem vlákniny, která je důležitá zejména pro normální činnost gastrointestinálního traktu a podporu

  Zjistit více

  OMEGA-3 STAR

  OMEGA-3 STAR obsahuje mastné kyseliny EPA (eikosapentaenová) a DHA (dokosahexaenová). Svým způsobem pomáhají ovlivňovat hladiny krevních

  Zjistit více

  JEČMEN Green Ways – cestovní balení

  Ječmen Green Ways obsahuje širokou škálu biologicky aktivních látek, z nichž některé pro ilustraci uvádí tabulka níže. Jde však o zl

  Zjistit více

  UltiCare LT-99 Maxi

  je složen z generátoru pulzů + maxi aplikátor /660 x 240 x 22 mm a 1,3 kg/ Dlouhý polštářový aplikátor (A4C) + řídící jednot

  Zjistit více

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbivita

Lékařská poradna
Symbivita © 2024