SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Acai - plody světa


Exotické plody Acai pochází z amazonského pralesa. Mají jedinečné vlastnosti, vysoce výživné a léčivé schopnosti. Říká se jim plody. Jedná se o vzácné ovoce, které roste na palmách. Açaí je štíhlá palma dorůstající výšky 15 až 25 m. Její kulaté plody rostoucí v trsech jsou velké 1 - 2 cm, trsy dosahují hmotnosti 6 kg. Nezralé plody jsou zelené barvy a při dozrávání se zbarví tmavě purpurově. Palma roste pomalu a plody produkuje jednou za 4 až 5 roků. Zralé plody velmi bohaté na antokyanidy, což jsou vysoce účinné nenasycené mastné kyseliny.Aktivní látky obsažené v Acai plně neutralizují toxiny v krevním oběhu. Nabíjí tělo i mysl energií, efektivně zrychlují metabolismus, spalování tuků a hubnutí.

Floridská univerzita byla prvním vědeckým institutem, který zkoumal účinky látek obsažených v těchto plodech.Hlavně v oblasti likvidace rakovinových buněk.

Silné antioxidanty, které bobule Acai obsahují, přímo bojují s volnými radikály, které způsobují nádorové bujení

Latinský název: Euterpe oleracea
Důvodem, proč se acai nedováží ve velkém množství do jiných krajin je to, že po sběru velmi rychle hnije. Mimo regiony, v kterých roste, je dostupná výhradně v drcené podobě. To ji dělá vzácnou.

Plody açaí ["asají"] jsou jedním z nejsilnějších přírodních antioxidantů. Hodnota ORAC (hladina antioxidantů) je ve výši 1.027, což je 79 × více než u červených hroznů a 30 × vyšší než u červeného vína. Přirozeně se v nich dále vyskytují vitamíny B1, B2, B3, C, D a E, 19 aminokyselin, sodík, vápník, měď, zinek a hořčík. Navíc obsahují stejné množství bílkovin jako mléko a dále esenciální mastné kyseliny Omega 3, 6 a 9.

Plody açaí:
- snižují váhu a pročišťují organizmus - detoxikují,
- působí protizánětlivě,
- urychlují hojivé procesy,
- zrychlují metabolizmus,
- odstraňují celulitidu,
- dodávají energii,
- bojují proti volným radikálům,
- podporují činnost imunitního systému,
- zlepšují spánek,
- udržují mladistvý vzhled,
- posilují imunitní systém,
- jsou bohatým zdrojem antioxidantů,
- napomáhají při zažívacím procesu,
- pomáhají udržovat v těle rovnováhu cholesterolu,
- pomáhají absorbovat cholesterol,
- jsou doporučovány při dietních režimech pro svou bohatost a sytost,
- pomáhají udržet kardiovaskulární systém v dobré kondici,
- snižují a stabilizují krevní tlak,
- zlepšují elasticitu cév,
- zvyšují svalovou aktivitu.

Jak jsou plody açaí zpracovány?
Plody açaí jsou zpracovány metodou freezed dried (sušení mrazem, lyofilizace). Ovoce je sklizeno, slupka a vláknina odstraněny a poté během několika hodin po sklizni je dužnina bleskově zmrazena. Tento proces umožňuje plné zachování antioxidantů, esenciálních kyselin a zdravých tuků, vlákniny a bílkovin nalezených v plodech açaí. Při odstranění obsahu vody vznikne bohatá jemná drť, která má vyšší koncentraci živin než bobule samotné. Zatímco 100 g bobulí má hodnotu ORAC 5500, stejná váha zpracovaná zmražením má hodnotu ORAC 34000.

MUDr. P. Šácha dle zdroje společnosti STARLIFE.

Pro konkrétní dotazy na dané téma je připravena poradna.


Doporučujeme

  SQUALENE STAR

  Žraloci jsou pravděpodobně nejdéle žijící obratlovci na Zemi, zatímco jiné druhy fauny vymizely. Tento predátor si během svého dlouhé

  Zjistit více

  RASPBERRY STAR

  PRO EFEKTIVNÍ KONTROLU HMOTNOSTI Doporučené dávkování 1–2 kapsle 2× denně. Složení Složení 2 kapslí: Malinový keton 200 mg.

  Zjistit více

  SYMBI I

  Filozofie SYMBI je velmi jednoduchá, kopíruje přírodu. Název je odvozen od slova symbióza, což znamená- žít v rovnováze a vzájemné

  Zjistit více

  MAGNESIUM + B6 STAR

  potravní doplněk s postupným uvolňováním Hořčík se podílí na snížení míry únavy a vyčerpání. Podporuje elektrolytickou rov

  Zjistit více

  JEČMEN Green Ways – cestovní balení

  Ječmen Green Ways obsahuje širokou škálu biologicky aktivních látek, z nichž některé pro ilustraci uvádí tabulka níže. Jde však o zl

  Zjistit více

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbivita

Lékařská poradna
Symbivita © 2024