SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Plíce jako křehký orgán


Popisované zdravotní téma nemůže být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře, který Vás zná.

Tento křehký orgán bývá v listopadu více oslaben a ohrožen. Je hlavním orgánem, který řídí pohyb a výměnu energie po celém těle - plíce podporují, doplňují a regulují energii všech vnitřních orgánů a tím i celého organizmu.

Plíce jsou místem, kde se rodí tělesná energie, která se vytváří mísením čisté energie přijímané ze vzduchu a esencí, která vzniká při trávení potravy ve Slezině a energie Sleziny esenci dopravuje nahoru do plic. Místo, kde se esence a energie smíchávají je uprostřed hrudi a vzniká tzv. osnovná energie. Osnovná energie ze zdroje svého vzniku vystupuje jednak do hrtanu a touto cestou se podílí na dýchací činnosti plic a druhá cesta vede do aorty a krevního oběhu a stává se silou podporující pohyb krve a zároveň esencí doplňující krev. Tato energie se rozptyluje do celého těla, čímž ho vyživuje, zahřívá a přivádí ke všem orgánům stále novou energii.

Plíce tak dýcháním regulují celý mechanizmus působení energie v lidském těle. Tento mechanizmus se projevuje pohybem energie směrem nahoru, dolů, dovnitř a ven. Pravidelné nadechování a vydechování rozvádí v těle čerstvou energii a starou a opotřebovanou z něho vylučuje ven. Dýchání a řízení energie jsou dvě na sobě závislé funkce. Jestliže se například z nějakého důvodu oslabí dýchání, bude se oslabovat i tvorba a doprava energie v těle a s ní i tvorba a přeprava krve, tekutin, výživy, atd. Postupně se pak budou objevovat následky prázdnoty energie. Obráceně pak, pokud dojde z jakékoliv příčiny k prázdnotě energie, dojde k oslabení dechové kapacity a činnosti plic.

Co pro sebe můžete udělat?
Doporučujeme často pobývat venku, i když tomu počasí zrovna nepřeje, a jak to jen jde, větrejte. Začněte souznít s přírodou, která se pomalu chystá k zimnímu spánku. Dejte přednost meditaci a relaxaci v klidné a vyvětrané místnosti a trénujte dechová cvičení.

Co jíst?
Protože podzim přináší sucho, užívejte zvlhčující potraviny.

Zelenina: brambory, dýně, mrkev, listová zelenina, zelí, cuketa, česnek, cibule, ředkvičky, ředkev Daikon, řeřicha
Ovoce: hrušky, jablka, švestky, sušené meruňky, citron
Obiloviny: slzovka (Jobovy slzy), rýže (natural), kroupy, ječmen, ovesné vločky, špalda, quinoa
Koření a bylinky: pepř, chilli, zázvor, směsi koření kari a masala, pažitka, hřebíček, kardamom, skořice
Luštěniny: červené fazole, červená čočka, sója

Co nejíst?
Hlenotvorné potraviny - velké množství cukru, lepku z bílé vymleté pšeničné mouky (bílé pečivo, různé omáčky), mléčné výrobky obecně (hlavně jogurty, hodně sýrů, čokolády).

Jaké medicinální houby mají pozitivní vliv na plíce?
Housenice čínská má tropismus k plicím.

I Lesklokorka lesklá má tropismus k plicím.


Zdroj: https://www.mycomedica.cz/clanky-plice-krehky-organ.html

Pro konkrétní dotazy na dané téma je připravena poradna.


MUDr. P. Šácha


Doporučujeme

  UltiCare LT-99 Maxi + B1C kruh

  - Dlouhý polštářový aplikátor (A4C) + řídící jednotka - (BC1 okruh) Více informací

  Zjistit více

  STAR PLUS

  Vitamin A podporuje normální stav sliznic, pokožky, zraku a imunitního systému. Podílí se na procesu specializace buněk a metabolismu žel

  Zjistit více

  PSYLLIUM STAR

  Plantago ovata (Psylium Husk, jitrocel blešník) podporuje zdravé trávení a střevní funkce. Usnadňuje střevní tranzit a pomáhá udržova

  Zjistit více

  ARTICHOKE STAR

  Sirup pro dobré trávení s hlavní složkou – bylinou artyčok. Ve starém Římě byly artyčoky důležitým pokrmem při hostinách pro do

  Zjistit více

  Vitestin®

  je doplněk stravy ve formě bylinného nápoje pro aktivní péči o sliznici tenkého a tlustého střeva, kterému pomáhá navrátit jeho při

  Zjistit více

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbivita

Lékařská poradna
Symbivita © 2024