SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Pulsní magnetoterapie v praxi XXV

Cukrovka (Diabetes mellitus)

Snížená tvorba inzulínu ve slinivce břišní, je příčinou této rozšířené choroby. Inzulín je velice důležitý, protože je to hormon regulující hladinu krevního cukru. Ať už se jedná o cukrovku dědičnou, získanou ,nebo stařeckou ,je doprovázena spoustou nepříjemných průvodních jevů. Nejčastější to bývá pocit žízně, pocení, slabost, metabolické a zažívací obtíže, závratě, poruchy zraku, které ve velmi pokročilém stádiu onemocnění vede ke slepotě. Pacienti jsou neklidní, dostavují se poruchy chování a paměti.

U všech typů diabetu působila magnetoterapie velice příznivě, protože udržovala hladinu krevního cukru. Tam, kde ještě byla funkční slinivka břišní, třeba jenom částečně, po delším používání docházelo k regeneraci slinivky a k částečné obnově tvorby inzulínu. To mělo za následek, že někteří diabetici, kteří si píchali inzulín, se po několikatýdenní léčbě vrátily k počáteční léčbě na tabletkách. Nedocházelo k hypo nebo hyper glykemickým záchvatům, při kterých bývá někdy ohrožen i život pacienta. Pozitivní účinek měla pulsní magnetoterapie i na pocity neklidu, zlepšil se psychický stav pacientů a ustupoval pocit nadměrné žízně, slabosti a nejistoty.

Doporučený režim:
Program P1 1-2 x denně 20 min. do oblasti bederní páteře na regeneraci a úpravu metabolizace glycidů a lipidů – dlouhodobě
Program P1 3-4 x týdně vždy 1 aplikaci na 20 min. podél celé páteře na dokonalé prokrvení těla až do periferie.

 

Doporučujeme

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbivita

Lékařská poradna
Symbivita © 2024