SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Podzim: Jste připraveni na viry?






Příchod chladného počasí přetíží imunitní systém, a to zvýší náchylnost k infekcím. Když se v domech začne topit, sliznice horních cest dýchacích vysychají, což usnadní virům a bakteriím vstup do těla. Zvláště nebezpečné jsou náhlé změny vnějších podmínek, neboť náš imunitní systém potřebuje celé hodiny, než se správně aklimatizuje. Viry jsou snadno přenášeny mezi lidmi a jsou zvláště nebezpečné pro seniory, děti a lidi se sníženou funkcí imunitního systému.

Neustálé změny
Po letních dnech, krásném babím létu, kdy jste pracovali na zahradě, děti se pohybovaly venku na hřišti, nastoupíte do práce, děti do školky a do školy. Ocitnete se v uzavřeném prostředí budovy, školní třídy, kanceláře, kde vzduch necirkuluje. Setkáváte se s větším množstvím lidí a hustota virů a bakterií úspěšněji útočí. A zase ta aklimatizace. Sotva se aklimatizujete na prostředí uvnitř budovy, musíte vyjít na ulici, kde bude déšť, silný vítr a vlhkost, a je tu další změna a výkyvy, na které musí imunitní systém zareagovat.
Kdo není trénovaný pravidelným otužováním a nemá dostatek pohybu, tomu zmíněné výkyvy ještě více přispějí ke snížení schopnosti imunitního systému se ubránit, takže je pro něj snazší chytit rýmu, kašel.

Navíc se s úbytkem slunce a s nedostatkem pohybu vracívají špatné nálady, nespavost a deprese. To vše přináší podzim, jak to každý zná, u mnohých lidí se stav zhoršování zdraví opakuje každoročně.

Tipy pro posilu

Na podzim a v zimě je dobré
- doplňovat stravu zvýšeným příjmem vitaminů, nejlépe ze syrové zeleniny a ovoce, respektive užíváním vitaminových potravních doplňků s kompletním spektrem vitaminů a stopových prvků, a nezapomenout na vitamin D.
- Nejlépe je začít s otužováním již během léta a otužovat se ve volné přírodě – jízdou na kole, cvičením, během, provozovat denně NORDIC WALKING, plavat za každého počasí: nejdřív v létě, postupně na podzim, ba i v zimě. To by bylo ideální. Pokud se otužujete ve volné přírodě v zimě, je důležité být stále v pohybu.
- Nesmí se zapomínat na dostatečný příjem tekutin.
- Je třeba omezovat alkohol. Ten totiž rozšiřuje cévy a organizmus se rychleji podchladí. Alkohol sice způsobuje subjektivně příjemný pocit, to však vede ke ztrátě sebekontroly a k přeceňování se. Výsledkem může být opak toho, co jste si přáli.
- A co tuky? Vyhýbejte se nadměrnému příjmu tuků v jakékoli podobě, protože se tělo snaží odevzdanou energii nahradit. Při podchlazení těla dochází ke zpomalení odbourávání tuků, což při nadměrném příjmu může paradoxně způsobit jejich ukládání pod kůži na nežádoucích místech: na bocích, na břiše.


Čtenář si tedy musí sám hledat cestu, jak si má pomoci, a buď přejde na e-shop www.symbinatur.com a zde si příslušný produkt najde, nebo může svůj dotaz napsat do poradny.

MUDr. Pavel Šácha



Doporučujeme

  UltiCare LT-99 best + B1C kruh

  - Malý polštářový aplikátor (A1C) - Dlouhý polštářový aplikátor (A4C) - (B1C okruh)+ řídící jednotka Více informací

  Zjistit více

  kniha Celostní medicína

  Krátké zastavení v ordinaci celostní medicíny, která vypovídá o problemtice dnešní doby, o celostním pohledu na nemoc, na léčení a na sp

  Zjistit více

  GELAHIT FORMULE 1 300ks

  Popis produktu Složení 1 vegetariánská kaple: vegan mastné kyseliny C.V. (US patent 5,569,676 myristová, myristoolejová, palmitoolejov

  Zjistit více

  Anti-Celulitic

  jemná a hebká Nutraceutikum (funkční doplněk stravy), 60 vegetariánských kapslí Půvab vychází z nitra. L-karnitin L-karnitin

  Zjistit více

  UltiCare LT-99 Best

  je složen z generátoru pulzů + z mini a maxi aplikátorů Malý polštářový aplikátor (A1C)+ dlouhý polštářový aplikátor (A4C)

  Zjistit více

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbivita

Lékařská poradna
Symbivita © 2024