SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Na chronický zánět cestou odkyselení


Mnoho nemocí, zvláště chronických nemocí, je podloženo překyselením tkáně. Je to způsobeno hlavně špatným stravovacím návykem, nedostatečným pitím, velmi podstatně stresem, přetěžováním tkáně. Když se dostaví příznak bolesti a dotyčný začne užívat chemický lék, paradoxně si tím kyselost zvýší a nemoc roztáčí do bludného kruhu: kyselost - bolest - lék - kyselost. Tělo se po určitou dobu snaží kyselost neutralizovat zvýšenou spotřebou minerálů, odvápněním… Na odčerpané minerály reagují ledviny, žlázy s vnitřní sekrecí, štítná žláza, nadledvinky. Opět tuto nerovnováhu po nějakou dobu regulují, ale pokud pokračují procesy překyselení dále, objeví se první varovné signály: únava, vyčerpanost, malátnost a stupňují se bolesti hlavy, kloubů, začnou vypadávat vlasy, lámat se nehty… Nepochopená situace a neustálé překyselování vede k degenerativním nemocem, příkladně k artróze, osteoporóze atd.

Pokud člověk chce s popsanými projevy udělat něco pro své zdraví, pak nutně musí změnit způsob stravování, naučit se pít přes den 2 litry obyčejné vody a zvýšit pohybovou aktivitu. Toto opatření se týká každého věku.

Tradiční systémy přírodní medicíny považují za základ mít ve střevu symbiózu. Zdravý člověk by měl alespoň 2 x ročně využívat SYMBI I v dávkování 3 x 2 kapsle po dobu 10 dní a po využití hned pokračovat v SYMBI II a brát jednu kapsli laktobacilů denně po dobu 2 měsíců. K těmto probiotikům pak náleží užívání prebiotik, to znamená kvalitní chlorellu, mladý ječmen nebo inulin. Současně jimi dodáváme do těla potřebné minerály a další látky, současně podporujeme pitný režim. Chronicky nemocný člověk by měl jmenovaný SYMBI systém využívat i 4 x do roka.

Prof. dr. Kurt Tepperwein popisuje spolehlivou neutralizaci aktivních kyselin v těle užíváním zásadité směsi "Royal Plus": Dodávkami jejích minerálních látek neutralizujete úspěšně přebytek kyseliny v těle. Složení směsi "Royal Plus" tvoří biologicky získaný zelený čaj oolong, minerální látky hořčík, vápník, draslík, sodík, fosfor, vitamin B2 a B6 a megadávka vitamínu C.

Doporučuje se dlouhodobější užívání 2krát denně, protože skládky se v těle rozpouštějí každé 3 měsíce. Ráno užijeme nalačno 1 vrchovatou čajovou lžičku rozpuštěnou ve sklenici studené nebo vlažné vody a podruhé 1 lžičku užijeme asi hodinu po obědě.

Tímto způsobem lze dosáhnout rozpuštění nánosů odpadu z látkové přeměny - uvolní se přebytečné kyseliny z vaziva a buněk. Kromě toho dosáhnete přirozené rovnováhy vápníku a hořčíku. Extrakt z heřmánkového a lipového květu pomáhá zmírnit stres.

Uvedené prostředky Royal Plus i chlorellu však nemusíte užívat jen výše popsaným způsobem či návrhem v návodu od výrobce: Pomocí těchto produktů si každý individuálně může řídit svůj stav - dle skladby jídla, druhu prováděné aktivity apod. Sám každý cítí, jak mu je, jak se chová např. ekzém, žaludek, o čem vypovídá stolice, trávení, kolik cítí energie, zda je unaven apod.

Praxe ukazuje, že tímto obecným postupem odkyselení si může každý člověk odlehčit od svých obtíží.
SYMBI I a II
Chlorella
Royal Plus
Pitný systém

Pro konkrétní dotazy na dané téma je připravena poradna.

MUDr. P. ŠáchaDoporučujeme

  SELENIUM STAR

  Selen je součástí enzymu glutathionperoxidázy, která se společně s vitaminem E významně podílí na odstraňování škodlivých látek z

  Zjistit více

  HARD WOOD

  UNIKÁTNÍ FORMULE PRO MUŽSKÝ ORGANISMUS HARD WOOD vykazuje komplexní účinek na mužský organismus. Obsahuje byliny, taurin ,vitaminy a m

  Zjistit více

  BIO sušený prášek ze šťávy kořene ČERVENÉ ŘEPY (200g)

  Řepu Green Ways tvoří odšťavněná a následně vysušená šťáva z řepy. Tuto šťávu sušíme při nízké teplotě (31°C), díky čem

  Zjistit více

  UltiCare LT-99 Mini

  je složen z generátoru pulzů + mini aplikátor /230 x 150 x 22 mm a O,4kg/ Malý polštářový aplikátor (A1C) + řídící jednotka

  Zjistit více

  T-Regul

  s draslíkem k udržení normálního tlaku krve Nutraceutikum - funkční doplněk stravy s vysokou biologickou aktivitou, 100% čisté = bez p

  Zjistit více

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbivita

Lékařská poradna
Symbivita © 2024