SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

KOLOSTRUM


Kolostrum obsahuje vše, co novorozenec potřebuje pro svůj start do zdravého života, pro dokonalou obranyschopnost!

Kolostrum se užívá u všech poruch imunity nebo kde je potřeba imunitu udržovat na vysoké úrovni (sportovci, manažeři, vedoucí pracovníci). Seznam složek obsažených v kolostru se zdá téměř nekonečný: koenzymy, laktalbuminy, oligosacharidy, protizánětlivé látky, taurin pro rozvoj mozku, tuky, esenciální mastné kyseliny, leukocyty, doplňkové faktory, interferon, PRP (polypeptidy bohaté na prolin – speciální regulační polypeptid, který uklidňuje imunitní systém, když je nadměrně činný, a který ho povzbuzuje, když je nedostatečně činný).
- Kolostrum obsahuje jedny z nejdokonalejších imunoaktivních a bioaktivních látek, které kdy byly přírodou vytvořeny. Představuje bohatý zdroj velmi mnoha látek stimulujících obranyschopnost organismu v koncentrované podobě.
- Kolostrum poskytuje bohaté imunitní látky citlivým novorozencům, kteří se o sebe neumějí postarat.
- Kolostrum je jedním z velmi významných faktorů, ovlivňující imunitu celoživotně.
- Kolostrum obsahuje protilátky schopné bojovat s takovými onemocněními jako jsou bakteriální infekce: E. coli, salmonela, shigela – jejichž přemnožení v trávicím traktu způsobuje průjmy, infekce močových cest, popř. zápal plic, V. cholera, černý kašel, záškrt, streptococcus mutans – (původci angín, spály, růže a jiných hnisavých kožních infekcí a pokud se streptokoková infekce nedoléčí vznikají záněty ledvin, revmatické horečky, atd.), tetanus a Candida albicans.
- Pravidelným užíváním dochází k zvyšování vitality a výkonnosti, regeneraci střevních stěn, vytváření svalové hmoty, urychlení hojivých procesů, destrukci nežádoucí střevní mikroflóry, potlačení alergií, atp.

Imunoglobuliny
Imunoglobuliny (protilátky) obsažené v kolostru byly úspěšně použity v léčbě nedostatku krevních destiček, anémie, nedostatku leukocytů, svalových slabostí, zánětlivých onemocnění nervových kořenů, roztroušené mozkomíšní sklerózy, systémového lupus erythematoides, revmatoidní artritidy, chronického únavového syndromu a řady dalších onemocnění.

Laktobacilus Bifidus
Velmi významná je rovněž schopnost kolostra podporovat růst bifidobakterií. Jeho užívání je žádoucí po léčbě antibiotiky pro obnovu žádoucí střevní mikroflóry.

Laktoferin
Laktoferin je přírodní imunostimulátor, který pomáhá novorozenci přežít dny, kdy se ocitá v prostředí plném neznámých bakterií a virů. U zdravých jedinců dovede zabezpečit imunitu proti chřipkám, nachlazením, parazitům a infekčním bakteriím. U člověka se nachází v různých sekretech (slzy) nebo sliznicích (trávicí, močový trakt, nos, uši, hrdlo) – všude tam, kde je největší nebezpečí vstupu infekce. Laktoferin se uplatňuje při omezování růstu nádorů a metastáz, při omezení zánětlivých projevů, bolestivosti a zlepšení hybnosti u lidí trpících záněty kloubů, při omezení růstu některých plísní, zejména kandidóz, při zlepšení očních poruch a vidění. Omezuje produkci volných radikálů a snižuje tak projevy stárnutí, které jsou způsobeny radikálovými reakcemi. Výsledky hovoří o ochraně proti infekčním onemocněním a proti bakterii Helicobacter pylori, odpovědné za vznik některých forem žaludečního a dvanácterníkového vředu a některých typů rakoviny žaludku. Chrání žaludeční sliznici i před škodlivými účinky některých léků. Zajímavou oblastí použití kolostra je ochrana před vedlejšími účinky nesteroidních protizánětlivých léků. Se současným podáváním mleziva se léčebný efekt nesnižuje, avšak mizí zažívací obtíže.

Laktoferin je nejúčinnější imunostimulátor se schopností vázat v krvi železo a tím jej odnímat bakteriím, virům a nádorovým buňkám, které potřebují tento kov pro svůj život a množení. Jeho dalším efektem je zvýšení aktivity NK-buněk (až o 1.200 %!), jejichž cílem je ničení různých typů nádorů a ničení buněk napadených viry. Zvýšení aktivity neurofilních makrofágů (bílých krvinek) a jako prevence množení patologických bakterií trávicího traktu. Je také prevencí některých virů v jejich pronikání do zdravých buněk, včetně AIDS, herpes a některých typů rakoviny virového původu, jako např. rakovina děložního čípku. U laktoferinu, obsaženého v produktu COLOSTRUM STAR, bylo prokázáno, že čím větší dávka, tím lépe.

Růstový faktor (TGF A i B, IGF1, IGF2, Gonadotropin (GnRH), somatotropin, atd.) Další složkou kolostra jsou růstové faktory, které usnadňují hojení chronických ran po operacích a úrazech – stimulují růst kostí, svalů a regeneraci poškozených nervů a spolu s dalšími složkami působí rovněž na bílé krvinky, důležitou složku imunitního systému. Současně mají důležitý vliv na potlačení projevů stárnutí, během kterého ubývá v organismu růstových faktorů. TGF-B obsažený v mlezivu má tlumivý efekt na některé typy kostní rakoviny (např. osteosarkom). Růstové faktory mají pozitivní vliv na dělení buněk, urychlují regenerační a hojivé procesy.

Lékařské výzkumy prokázaly, že růstové faktory mají tyto účinky:
- obnovují a zvyšují se růst svalů, kostí, chrupavek, kůže, kolagenu a nervové tkáně
- pomáhají při spalování tuku
- napomáhají při stavbě oslabeného svalstva
- zabezpečují syntézu DNA a RNA (přenos dědičných informací)
- napomáhají svým obsahem inzulínu a schopností obnovit inzulínovou produkci v organismu
- regulují hladinu cukru v krvi, proto jsou velmi vhodné pro diabetiky

Vitaminy
Mateřské mléko je bohatým zdrojem vitaminů A, E, C, B1, B3, B5, B6, B12, cholin, kyselina listová, také obsahuje dostatečné množství vitaminu D, provitaminu A, beta-karotenu. Společně s antioxidačními účinky vitaminu E povzbuzuje rozvoj imunity u novorozence.

Minerály a stopové prvky jsou navrženy tak, aby byly pro novorozence lehce vstřebatelné. Železo v mateřském mléku je kojencem vysoce vstřebatelné.

Kolostrum obsahuje také látky zprostředkovávající léčbu krevních cév a vaziv, což je důležité při léčbě poškozeného srdečního svalu a cév (např. po infarktu myokardu). Chrupavkový faktor A, obsažený v kolostru, je důležitou složkou při hojení poškození kloubní chrupavky. Jedna ze složek kolostra snižuje počet aktivních herpetických virů, a tak, ačkoli sama viry nelikviduje, významně napomáhá zvládnout organismu tuto nepříjemnou infekci.

Kolostrum je dobře snášeno u všech věkových kategorií, jeho užívání není doprovázeno žádnými vedlejšími účinky.

Kolostrum vlastně představuje takový „zbrojní průkaz“ do světa infekcí, škodlivin a stresů, bez kterého by většina mláďat savců nepřežila. Až dosud bylo kolostrum rezervováno jen pro ty nejmenší. Nyní máme k dispozici kolostrum bovinní, získávané ze speciálního typu krav „USDA–Grade A“, chovaných v ekologicky čistém prostředí státu Utah v USA, které můžeme užívat jako doplněk stravy pro zlepšení zdravotního stavu dětí i dospělých. Bovinní kolostrum je ve srovnání s lidským kolostrem 30–40× bohatší na účinné látky.

Kolostrum je dobře snášeno u všech věkových kategorií a je zcela bezpečné. Jeho užívání není doprovázeno žádnými vedlejšími účinky. Je poměrně chudé na laktózu, a proto obvykle nečiní problémy u osob s nesnášenlivostí mléka. Určité opatrnosti je však třeba u pacientů s alergií na mléčnou bílkovinu, kde je namístě konzultace s ošetřujícím lékařem.

Zdroj: STARLIFE

Pro konkrétní dotazy na dané téma je připravena poradna.


MUDr. P. Šácha


Doporučujeme

  FIBER STAR

  Doporučené dávkování 2 tablety ráno a 4 tablety večer. Nutno zapít alespoň půl litrem vody. Složení

  Zjistit více

  GYMNEMA SYLVESTRE STAR

  Plazivá rostlina – liána gymnéma lesní - Gymnema sylvestre je domovem v Indii, zejména na jejím severu a v západní části. Tato neobyč

  Zjistit více

  PSYLLIUM STAR

  Plantago ovata (Psylium Husk, jitrocel blešník) podporuje zdravé trávení a střevní funkce. Usnadňuje střevní tranzit a pomáhá udržova

  Zjistit více

  HARD WOOD

  UNIKÁTNÍ FORMULE PRO MUŽSKÝ ORGANISMUS HARD WOOD vykazuje komplexní účinek na mužský organismus. Obsahuje byliny, taurin ,vitaminy a m

  Zjistit více

  SELENIUM STAR

  Selen je součástí enzymu glutathionperoxidázy, která se společně s vitaminem E významně podílí na odstraňování škodlivých látek z

  Zjistit více

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbivita

Lékařská poradna
Symbivita © 2024