SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Nechceme čekat až se dostaví artróza


Mezi známou nemoc stáří patří také artróza nebo osteoartróza. Při každém kroku, který uděláme, jsou zatěžovány kyčelní, kolenní klouby a také kotníky - to jsou nejčastější klouby, které tato nemoc postihuje. Nesou největší váhu těla. S nadměrnou váhou tedy logicky tyto nemoci souvisejí. Klouby na rukou a zápěstí jsou artrózou postiženy méně.

Proces artrózy odpovídá opotřebování kloubu, jeho přetěžování, kdy vzniká degenerativní proces.
Artróza je starší než lidstvo samo. Podle paleontologických nálezů postihovala artróza už pravěké dinosaury. Artrotické změny popisují také archeologové na nalezených kostrách.

V dnešní Evropě trpí touto chorobou čtyřicet miliónů lidí. Ale pozor, toto číslo netvoří jenom staří lidé kolem šedesátky. Paradoxně sem musíme připočíst velké počty sportovců, protože oni jsou nuceni vyvíjet obrovské úsilí k dosažení špičkových výkonů a náročnost na jejich klouby se mnohonásobně zvyšuje. Jmenujme fotbalisty, basketbalisty, tenisty, kteří zatěžují kyčle, hlavně však kolena. A co ženy a jejich tvrdý aerobik? Na první pohled vyvolá úsměv velký počet zničených kloubů palců u rukou mládeže, která této nemoci dosáhne tisícovkami vyťukaných SMS zpráv a videohrami, a zničená zápěstí od počítačové myši.

Osteoartrózu může způsobit také úraz, opotřebování kloubu vlivem špatné obuvi a mnoho dalších mechanických faktorů. Výzkumy ukázaly, že na vznik artrózy působí také genetické vlivy.

Pro funkci kloubů jsou velmi důležité i vazy. Ty drží pohromadě kosti a svaly, obklopují kloub a usměrňují společně funkci celého kloubu. Vazy se mohou natáhnout, natrhnout nebo i přetrhnout. Svaly mohou atrofovat, nejsou-li používány, a pak popsaná funkce celého kloubu přestává pracovat. Například čtyřhlavý sval stehenní na přední části stehna je důležitý pro pohyb nohy nahoru a dolů. Když se zmenší síla a objem tohoto svalu, kloub kolenní je více zatěžován.
V moderní době jezdí hodně lidí autem a je zajímavé sepsat statistiku pohybu kloubů dolních končetin při obsluze plynu, spojky a brzdy a také vysoké číslo extrémně přetěžovaných kloubů kyčelních a kolenních zaznamenáme při nástupu řidiče do auta. Schválně si to v praxi vyzkoušejte, jaké bizardní pohyby musíme vykonat, než se zasuneme za volant, potom ujedeme např. 100 km, řádně při tom ztuhneme... Když auto zastaví, pak z něj opět bizardním způsobem a s extrémní zátěží, tentokráte však ztuhlého svalstva, vystupujeme. Jak se vytáčejí kyčle, jak se láme koleno, jak se přitom chová páteř. Když si to uvědomíme, pak se nedivíme tomu narůstajícímu počtu artróz v čím dále nižším věku.

V praxi studujeme tyto mechanizmy, snažíme se na ně upozornit. Voláme po užívání potravních doplňků - chondroprotektiv. V závislosti na zatěžování kloubů je třeba klouby preventivně ošetřovat prostředky obsahujícími glukosamin, chondroitin sulfát. Tyto látky vlastně vyživují klouby, pomáhají revitalizovat kloubní chrupavku a zlepšovat hybnost a pružnost kloubů. Dnes používáme látku MSM, která je důležitá pro tvorbu kolagenu a chrupavčité tkáně, podporuje správnou funkci kloubů, šlach a vaziva a, když je přítomen zánět, dokáže jej zmírnit. Nejnověji máme k dispozici přímo kolagen II.typu. Je důležité, aby tyto látky byly tělu přirozené, nebyly vyrobeny synteticky. Jsme nejraději, pokud jsou připraveny do koloidního roztoku.

Zatím největší sledovanou skupinu máme u sportovců, kde jsou zatěžovány kyčle a kolena.
Ti užívají „Nejmenovaný prostředek“ 3 x 1 a podle zátěže i 3 x 2 tbl. a k tomu si připraví lahev vody s dávkou koloidního roztoku, kterou během svého sportu postupně popíjejí. Důležité je také, aby druhou lahev vypili ještě další den po výkonu.

Unikátní chytré řešení pro rychlou úlevu kloubů, patentovaná receptura (v USA, Kanadě i EU) představena v nejprestižnější světové odborné publikaci „The Journal of Rheumatology“ a oceňovaná „FIMS“ (Federací lékařů při Mezinárodním olympijském výboru).

Vegan mastné kyseliny alfa linolenová (omega 3), myristová, laurová,... kys. jantarová - vitamín E, C pro vstřebání živin do kloubů a tvorbu kolagenu.

A k těmto tzv. chondropretiktivním prostředkům lze přidat účinek molekulárního vodíku.

Efektivně točí s oxidativním stresem, který je u degenerativního procesu obvykle zvýrazněn.

Účinkem „nejmenovaných prostředků“ lze předpokládat úlevu, podstatně mírnější "zamrznutí" kloubu.

Pro konkrétní dotazy na dané téma je připravena poradna.


MUDr. P. ŠáchaDoporučujeme

  OREGANO STAR

  OREGANO STAR obsahuje bylinu dobromysl, která byla odedávna považována za vynikající léčivou rostlinu. Hippokrates ji pokládal za prostř

  Zjistit více

  Piperin 98,6 - Slim & Beauty

  PIPERIN Slim & Beauty oceňují zejména ženy, které mají opakovanými dietami zablokované hubnoucí mechanismy. Vysoce koncentrovaný (98

  Zjistit více

  BioTorus LT-100

  kruh o/ 350mm přímo s generátorem pulzů a 0,95 kg Více informací

  Zjistit více

  GELAHIT FORMULE 1 300ks

  Popis produktu Složení 1 vegetariánská kaple: vegan mastné kyseliny C.V. (US patent 5,569,676 myristová, myristoolejová, palmitoolejov

  Zjistit více

  COENZYSTAR Q10

  COENZYSTAR Q10 je formule, jejíž hlavní složkou je koenzym Q10, který je důležitý pro tvorbu energie v buňce, je nezbytný pro energetick

  Zjistit více

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbivita

Lékařská poradna
Symbivita © 2022